Türk ve Suriyeli çocuklar Kızılay Çocuk Festivali'nde buluştu

Türk ve Suriyeli çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen Çocuk Festivali'nde bir araya gelerek eğlendi.

19 Nisan 2019 Cuma 15:50
Türk ve Suriyeli çocuklar Kızılay Çocuk Festivali'nde buluştu

Türk Kızılay Toplum Merkezince, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Şanlıurfa'da düzenlenen Çocuk Festivali'nde Türk ve Suriyeli çocuklar gönüllerince eğlendi.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet Tesisleri'nde gerçekleştirilen festivalde, yaklaşık bin Türk ve Suriyeli çocuk, halat çekme, yumurta ve çuval yarışı gibi çeşitli oyunlar oynayarak birlikte keyifli anlar yaşadı.

Çocuklara uçurtma ve balon dağıtılan etkinlikte çeşitli ikramlarda da bulunuldu.

Amaç sosyal uyumu güçlendirmek

Kızılay Toplum Merkezi görevlisi Gülşen Gergerli, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türk ve Suriyeli çocukların birlikte eğlenmesini sağlayarak sosyal uyumlarını güçlendirmeyi amaçladıklarını vurguladı.

Gergerli, etkinliğe Harran ve Akçakale ilçeleri ile kent merkezinden yaklaşık bin çocuğun katıldığını dile getirerek çocukların Genç Kızılay gönüllüleriyle neşeli vakit geçirdiklerini aktardı.

Etkinliğe katılan 9 yaşındaki Elif Nur Akbaş da arkadaşlarıyla çok eğlendiğini söyledi. Tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutlayan Akbaş, "Böyle bir etkinliğe ilk kez katılıyorum. Çok eğleniyoruz. Keşke bu tür etkinlikler her zaman yapılsa. Etkinliği düzenleyen Türk Kızılaya çok teşekkür ediyorum." dedi.

Okan Boztaş ise etkinlikte gösteri yapacağını belirterek, festivale katıldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Nisan 2019 Cuma 15:50

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mayıs 2019