Türk taksici, İsveç'te kahraman oldu! Başbakan olmasını istiyorlar

İsveç'te müşterisine kendi kartını veren Ömer Temel isimli Türk vatandaşı, bu davranışı ile ülkede kahraman ilan edildi.

20 Nisan 2019 Cumartesi 15:55
Türk taksici, İsveç'te kahraman oldu! Başbakan olmasını istiyorlar

İsveç'teki Türk taksici Ömer Temel, cüzdanını ve banka kartlarını evde unutan İsveçli müşterisine havalimanında kredi kartını verdiği için ülkede kahraman oldu.

Ülkenin en büyük gazetesi Dagens Nyheter olayı manşetten okurlarına duyururken, sosyal medyada Temel kahraman ilan edildi. Temel, Türklerin iyiliksever bir millet olduğunu gösterdiğini belirterek, "Bizim milletimiz için bu tür iyilikler normal karşılanıyor. İsveç'te ise anormal ve hayretler içinde karşılanıyor." dedi.

"Şaşkınlık içinde tekrar tekrar sordu"

Olayın İsveç medyasında yankı bulmasına şaşırdığını dile getiren Temel, yaşadığı olay hakkında şunları söyledi:

"Perşembe sabahı saat 06.00'da Christer Östlund isimli İsveçli müşteriyi havalimanına götürmek için aldım. Havalimanına yaklaştığımızda müşteri panikledi, cüzdanını ve banka kartlarını evde unuttuğunu söyledi. İki günlüğüne yurt dışı gezisi varmış. Taksi ücretini sonra ödeyebileceğini söyledim ve gittiği ülkede harcama yapması için banka kartımı teklif ettim. Teklifim karşısında dondu kaldı. İnanamadı. 'Gerçekten ilk defa taksisine binen birine güvenerek kartını ve şifresini veriyor musun?' diye sordu. Şaşkınlık içinde tekrar tekrar sordu." diye konuştu.

"Hiç kimse böyle bir şey yapmaz"

İki gün sonra tekrar havalimanına giderek İsveçli müşteriyi karşıladığını kaydeden Temel, "Dönüşünde kendisini almam için telefon etti. Havalimanında karşıladığımda 'Hiç kimse böyle bir şey yapmaz. Hele hele bir İsveçli asla bunu yapmaz. Sen nasıl böyle bir şey yaptın?' diye tekrar tekrar sorular sordu. 'Biz Türklerin kültüründe var, biz yardım etmeyi severiz. Bizim için bu olaylar normal' cevabını verdim." ifadelerini kullandı.

"30 bin kron (18 bin 800 TL) para teklif etti"

İsveçlinin bu iyilik karşısında kendisine 30 bin kron (18 bin 800 TL) para teklif ettiğini aktaran Temel, "Gezi esnasında 4 bin 500 kron ( 2 bin 816 TL) para harcamış. Paramı iade ettikten sonra iyiliğin karşılığı olarak 30 bin kron da para teklif etti. Kabul etmedim. Eşi de yanındaydı, çok şaşırdılar." dedi.

"Dünyayı Ömer gibiler kurtaracak"

Bir bankada müdür olarak çalışan Christer Östlund ise "Almanya ve Fransa'ya iki günlük iş gezimi Ömer kurtardı. Hala dünyada böyle insanlar varmış. Dünyayı Ömer gibiler kurtaracak." diye konuştu.

Olayın duyulmasından sonra sosyal medyada Ömer Temel'in büyük övgüler aldığını söyleyen Östlund, "Tüm yorumlar pozitif. Ömer kahraman ilan edildi. Başbakan olarak görmek isteyenler bile var." ifadesini kullandı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 15:55

YORUM YAZ

 • abdullah uysalabdullah uysal1 ay önce
  Helal olsun kardeşime. Bende almanyada taksiciyim. Cüzdan buldum bir kaç kez cep telefonu buldum hep iade ettim, ama ömer kardeş kadar yapamazdım herhalde...
 • Milletin Avukatı Milletin Avukatı 1 ay önce
  Maşallah milli manevikıymet ölçülerimizi korUrsak işte böyle gönülleri fethederek
 • HanedanoğluHanedanoğlu1 ay önce
  Bizde Ömer'ler tükenmez. Gücü yeten her müslümanın yapması gereken harekettir. Buarkadaşı Isveç'e başbakan yapmak istiyorlarsa, 3 milyon Suriyeli insanlara kapısının Türkiye'ye Dünya Liderliğini vermeleri lazımdır, o zaman.
 • SİZDEN BİRİSİZDEN BİRİ1 ay önce
  Keşke bu güzel davranışın sebebini Türklüğüyle değilde Müslümanlığıyla anlatsaydı. Çünkü iyilik yapmak Türklükten değil İslamın güzelliğindendir. Bunu Türk kurultaylarında her zaman görüyoruz. Hemde Süper İslam reklamı olurdu. Kötü reklam diz boyu olan bu zamanlarda..
 • Celil yağmuroğluCelil yağmuroğlu1 ay önce
  Ben Bakanın yeride olsam bu gurur duyduğumuz bu Vatadaşımızı Türkiyeye davet ederim bizim kanı bozuk bazı Şöförlerimize belki biraz olsun içindeki kirli kanları temizlenir,,İŞTE BİZLER CUMHURİYETEN ÖNCE BÖYLEYDİK VE GERÇEK OSMANLI TORUNLARI BU OLMASI GEREK,,ALLAH RAZI OLSUN İŞTE TÜRKİYE OSMANLININ DEVAMININ BİR KANITI BU ..EY KEMALİSTLER..SOYSUZLER..GAVUR UŞAKLARI..Vesselam..
 • ömer faruk aydıkömer faruk aydık1 ay önce
  ömer'ler iyidir ya adil olur kahraman olur. aslan adaşım.
 • teomanteoman1 ay önce
  Bu arkadaşTürkiye'de bizim insanlarımıza yapsa ne parasını ne de kartını geri alır. Kendimize şöyle bir soru soralım.. Acaba bir başkasına kartımızı verir miyiz yada kartını veren kişinin parasını nasıl harcarız.... Borç aldığımız kişilerin borcunu ödemeyen ve zorda kalanı birini bankalara faize düşüren bir toplum olduk..
 • ismet yılmazismet yılmaz1 ay önce
  helal olsun ben yapamazdım belki ama çok iyi tanırsam sorun yok

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019