Türk bayrağını çalan genç olayında yeni gelişme!

KKTC’de Dr. Fazıl Küçük İlkokulu’nun bahçesinde bulunan Türk bayrağını çalan ve hakkında tutuklama kararı çıkarılan 16 yaşındaki Rum genç, yaptıkları için pişman olduğunu söyleyerek özür diledi.

15 Eylül 2019 Pazar 22:02
Türk bayrağını çalan genç olayında yeni gelişme!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde bir okuldan Türk bayrağı çalan Rum genç hakkında son dakika gelişmesi yaşandı. 16 yaşındaki genç isim durumdan ötürü özür diledi ve pişman olduğunu belirtti. Aynı zamanda bayrağın Türk tarafına iade edileceğini belirten Rum medyası da konu ile ilgili açıklama yaptı.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Akdoğan Belediyesi'nde Dr. Fazıl Küçük İlkokulu'nun bahçesinde bulunan Türk bayrağını ve okuldaki panodan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'a ait fotoğrafı çalan 16 yaşındaki Savvas Koulendoru'nun ailesi Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya mektup göndererek özür diledi.

Türkiye ve KKTC'de büyük tepki çeken olayla ilgili Rum aile, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'ya gönderdiği mektupta olaydan duydukları pişmanlığı ifade ederek özür diledi.ÿRum aile, bu olayın Akdoğanda yaşayan Kıbrıslı Türklerle Akdoğan kökenli Kıbrıslı Rumlar arasındaki işbirliğini ve iletişimi bozması için bir bahaneyi teşkil etmemesi temennisinde bulundu. Koulendoru mektupta, olaydan dolayı pişman olduğunu belirtti.

Bayrak iade edilecek

Rum medyası da, 'çalınan bayrağın' kısa süre içerisinde Türk tarafına iade edileceğini yazdı. Ada'da bir haftadır gündem olan olayla ilgili olarak, KKTC yönetimi Savvas Koulendoru hakkında tutuklama kararı çıkarmıştı.

Rum yönetimi de bayrak çalma olayını eleştirdi

Kıbrıs Türk tarafının, 'ivedi olarak Savvas Koulendoru'yu bize iade edin' çağrısı üzerine Rum yönetimi, bayrak çalmanın doğru olmadığını ancak konunun siyasileştirilmemesi gerektiği çağrısı yapmıştı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Eylül 2019 Pazar 22:02

YORUM YAZ

 • Türker AdemoğluTürker Ademoğlu1 ay önce
  Hesabı kilseye ayine gelenlere izin verenlere sorulmalı.izin verdin takip et.Bayrak milletin onur timsalidir,idrakine varamayanlara yazıklar olsun
 • abdullahabdullah1 ay önce
  konu siyai değilse nedir? böyle alçak istismarcılardan birini yıllar önce İHTARA RAGMEN bayrağımızı direkten indirirken tepelemiştik. Bu sivrisinekleri hangi HASTALIKLI SİYASİ BATAKLIK üretiyor? Benim umudum kalmadı rumlar böyle haçlı-siyasi efendilerince şımartıldıkça ve TEKRAR TÜRK tokatı ve dayağı yemeden adam olmaaz!
 • IsmailIsmail1 ay önce
  Iyide rum indirmis göturmus bizdeki geziciler ankaranin ortasinda turk bayragini yaktilar hemde baskentinde buna ne demek
 • HasanHasan1 ay önce
  Siz o bayrağı tutamazsınız. Tıpış tıpış vereceksiniz

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Ekim 2019