• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump’tan tuhaf öneri! ‘Merkezine nükleer bomba atalım’

ABD Başkanı Donald Trump'ın, üst düzey ulusal güvenlik görevlilerine kasırgaların ABD'ye vurmalarını engellemek için nükleer silah kullanmayı teklif ettiği öne sürüldü.

Yeniakit Publisher
2019-08-26 12:58:00 -
Trump’tan tuhaf öneri! ‘Merkezine nükleer bomba atalım’

ABD Başkanı Donald Trump'tan, düzenli olarak Amerika'yı tahrip eden kasırgaları durdurmaya yönelik herkesi şaşırtan bir teklif geldi. Axios'ta yer alan habere göre Trump, ülkeyi yerle bir eden kasırgaların sahile ulaşmadan önce atom bombası ile vurulmasını teklif etti.

‘Bunu neden yapmıyoruz’

İsmi açıklanmayan kaynağın aktardığına göre, Beyaz Saray'da kasırgalarla ilgili birifingin ardından Trump, neden kasırgaları bombalamadıklarını sorarak, ''Kasırgalar Afrika kıyılarında oluşmaya başlarlar. Daha sonra Atlantik'te ilerlerler. Kasırganın tam gözünün içine (merkezine) bir bomba atıp onu bozabiliriz. Bunu neden yapmıyoruz?'' dedi.

Kaynak, Trump'ın ısrarla ''Neden onları vurmuyoruz'' sorusunu yinelemesi üzerine birifng veren yetkilinin herkesin şaşkın bakışları arasında ''Buna bakacağız Efendim'' şeklinde cevap verdiğini belirtti.

Fikrin babası Trump değil

Aslında bu fikrin babası Trump değil. Bir konveksiyon akımını engellemek için, kasırganın gözünde bir nükleer bomba patlatılması teorisi, ABD'nin eski başkanlarından Dwight D. Eisenhower döneminde gündeme geldi.

Bilim adamları işe yaramayacağı konusunda hemfikir olsa da, halk arasında yıllar sonra bile gündeme gelmeye devam ediyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

hercai

Washington ve Newyork'a atin o nukleer bombayi ki hic kimse kasirgadan etkilenmesin
 • Yanıtla

davinci

LAZER SİLAHINIZ varya.ta amerikadan çini vurabilecek kadar güçlü.kasırganın ortasına tuttuğunuzda yüksek sıcaklıktan dolayı kasırga dağılır.atom bombası kadar zararıda yok.yüksek sıcaklık yinede doğaya zarar verir.kasırganın çaresinide buldu adam.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı