Trump’tan tuhaf öneri! ‘Merkezine nükleer bomba atalım’

ABD Başkanı Donald Trump'ın, üst düzey ulusal güvenlik görevlilerine kasırgaların ABD'ye vurmalarını engellemek için nükleer silah kullanmayı teklif ettiği öne sürüldü.

26 Ağustos 2019 Pazartesi 12:58
Trump’tan tuhaf öneri! ‘Merkezine nükleer bomba atalım’

ABD Başkanı Donald Trump'tan, düzenli olarak Amerika'yı tahrip eden kasırgaları durdurmaya yönelik herkesi şaşırtan bir teklif geldi. Axios'ta yer alan habere göre Trump, ülkeyi yerle bir eden kasırgaların sahile ulaşmadan önce atom bombası ile vurulmasını teklif etti.

‘Bunu neden yapmıyoruz’

İsmi açıklanmayan kaynağın aktardığına göre, Beyaz Saray'da kasırgalarla ilgili birifingin ardından Trump, neden kasırgaları bombalamadıklarını sorarak, ''Kasırgalar Afrika kıyılarında oluşmaya başlarlar. Daha sonra Atlantik'te ilerlerler. Kasırganın tam gözünün içine (merkezine) bir bomba atıp onu bozabiliriz. Bunu neden yapmıyoruz?'' dedi.

Kaynak, Trump'ın ısrarla ''Neden onları vurmuyoruz'' sorusunu yinelemesi üzerine birifng veren yetkilinin herkesin şaşkın bakışları arasında ''Buna bakacağız Efendim'' şeklinde cevap verdiğini belirtti.

Fikrin babası Trump değil

Aslında bu fikrin babası Trump değil. Bir konveksiyon akımını engellemek için, kasırganın gözünde bir nükleer bomba patlatılması teorisi, ABD'nin eski başkanlarından Dwight D. Eisenhower döneminde gündeme geldi.

Bilim adamları işe yaramayacağı konusunda hemfikir olsa da, halk arasında yıllar sonra bile gündeme gelmeye devam ediyor.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 26 Ağustos 2019 Pazartesi 12:58

YORUM YAZ

 • davincidavinci19 gün önce
  içinizde devletin yetkili birimlerine ulşabilecek olanınız varsa şu bizdeki küçük lazer silahını sel felaketi olan bölgelerde bulutları dağıtmada kullanabileceğimizi iletebilir mi.gerçi ben yağan yağmurları engellemekten çok herkesin evini yolunu inşaatını bu gibi durumlara daha dayanaklı yapması ve doğaya müdehale edilmesine karşıyım.ancak yinede değerlendirilmelidir.
 • misafirmisafir20 gün önce
  Kafaları kısıtlı çalışanların hakimgüç olduğudünyanın hali belli!Nedeni de!
 • sukrusukru20 gün önce
  Atında görün ebenizin örekesini.O radyasyon bulutu ülkenize girdiği zamanda doya doya ciğerlerinize çekin.
 • SelmanSelman20 gün önce
  Zavalli kafirler!:) La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. O cok korktuğunuz kasirgalari ne zannediyorsunuz siz, be hey bre cahiller ordusu? Doga da kendiliginden oluşan ve sizin bombalarınız ile durdurabileceğinizi zannettiginiz bir hadise mi? La havle..:))) Bunlari tum dunyadaki insanlara sorsan, icimizdeki en akilli, dahi, güçlü ve kuvvetli bunlar der! Bunlar da, yani ABD de kendini oyle zannediyor zaten:)Halbuki bilmezler Israil ve Avrupa kitasinda (ozellikle ingiltere) yaşayan bazi azgin kafirlerden sonra, Hak'tan tamamen gafil olan dunyanin en beyinsiz insanlari bunlardandir! Subhan Allah! Siz ALLAH svt nin emri ve izniyle hareket eden Mikail Aleyhisselam'ın herhangi bir işini mi engelleyeceksiniz elinizdeki kuvvet ile??? Hadi yapin da gorelim o zaman:))) La havle vela kuvvete illa billa aliyhil azim. HasbinAllah ve nimel vekil.
 • davincidavinci20 gün önce
  sıcaklık değişimi yağmur yağış denilince LAZER SİLAHI daha etkili geliyor gibi bana.aşırı yağışlarda bulutları dağıtmaktada kullanılır.karadenizdeki selleri aşırı yağışları engellemektede kullanılabilir.bence yanlış.yağmur yağmalı.birde atom bombası vb patlamalardan sonra değerli taş oluşur mu BİLGİSİ OLAN arkadaşlara soruyorum.
 • İdo1 İdo1 20 gün önce
  Firavun artıkları sizin atanızda yüksek kuleler yaptırmıştı o kasırgayı gönderenivurmak için sende aynı yoldamısınAllahın gücüne kudretine gücünün yeteceğinimi sanıyorsun heyhat nerede o. lakin sen dünyadaki zulumlerini durdurursanofırtınayı gönderen de belki o fırtınaları durdurursizde bir rahat nefes alırsınız.
 • davincidavinci20 gün önce
  LAZER SİLAHINIZ varya.ta amerikadan çini vurabilecek kadar güçlü.kasırganın ortasına tuttuğunuzda yüksek sıcaklıktan dolayı kasırga dağılır.atom bombası kadar zararıda yok.yüksek sıcaklık yinede doğaya zarar verir.kasırganın çaresinide buldu adam.
 • hercaihercai20 gün önce
  Washington ve Newyork'a atin o nukleer bombayi ki hic kimse kasirgadan etkilenmesin

Günün Özeti

Günün Karikatürü

15 Eylül 2019