• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Trump'tan çok konuşulacak ''Yahudilik'' kararı! ‘Canavarları kahredeceğimize yemin ediyorum’

Katil İsrail'in başkentini Kudüs olarak tanıma ve Golan Tepeleri'nde İsrail'in egemenliğini tanıma kararlarını anımsatan ABD Başkanı Donald Trump, Yahudiliği din ile beraber aynı zamanda 'etnik grup' olarak tanıyan başkanlık kararnamesini imzaladı.

Yeniakit Publisher
2019-12-12 09:40:00 -
Trump'tan çok konuşulacak ''Yahudilik'' kararı! ‘Canavarları kahredeceğimize yemin ediyorum’

ABD Başkanı Donald Trump, Yahudiliği din ile beraber aynı zamanda 'etnik grup' olarak tanıyan başkanlık kararnamesini imzaladı.

Beyaz Saray'da yapılan, Yahudilerin dini bayramı Hanukah kutlamasına katılan Trump'a eşi Melania Trump, kızı Ivanka Trump ve Yahudi kökenli damadı Jared Kushner ile birçok Yahudi eşlik etti.

'Antisemitik canavarları kahredeceğimize yemin ediyorum'

Trump burada yaptığı konuşmada, dün New Jersey eyaletindeki bir koşer marketinde silahlı saldırı meydana geldiğini belirterek, "Ne zaman ve nerede olurlarsa olsunlar antisemitik canavarları kahredeceğimize yemin ediyorum" ifadesini kullandı.

Katil İsrail'in başkentini Kudüs olarak tanıma ve Golan Tepeleri'nde İsrail'in egemenliğini tanıma kararlarını anımsatan Trump, “Bunların hangisi daha önemli dedim. İran ile nükleer anlaşmadan çıkmanız hepsinden daha önemlidir dediler.” ifadelerini kullandı. Trump, ABD'de gelecek yıl yapılacak başkanlık seçimlerine ithafen atılan '4 yıl daha' sloganları eşliğinde salondan ayrıldı.

Ayrıca, Trump burada antisemitizmi hedef alan bir başkanlık kararnamesini de imzaladı.

Bu kararnameye göre, Yahudi kökenli öğrencilere antisemitik hareketlerde bulunan, İsrail'i boykot eden ya da bu davranışları durduramayan üniversitelerden hükümet desteği çekilebilecek.

Ayrıca kararname, Yahudiliği sadece bir "din" olarak değil, aynı zamanda bir "etnik grup" olarak tanıyor. Böylece Yahudilere karşı herhangi bir ayrımcılık temel insan haklarının ihlali olarak görülecek.

Kararname ABD kamuoyunu ikiye böldü

Trump'ın Yahudi kökenli damadı ve başdanışmanı olan Jared Kushner'in fikriyle hazırlandığı belirtilen söz konusu kararname, imzalanmadan önce ABD medyasında yer almıştı.

Bazı taraflar Trump'ın bu kararından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, bazıları da kararnameyi 'ifade özgürlüğüne yönelik bir saldırı' olarak nitelendirmişti.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

.

Yukarıda ki fotoğrafta Trump'ın yanındaki iki kişiyi Yahudi mi zannediyorsunuz?!. Alakası yok. Bu fotoğraf da, Fotoğraftaki üç kişi de, fotoğrafı çeken kişi de figuran. Emir belli merkezden. İsrail bir Yahudi devleti mi? Geçin o ayakları. İsrail tam bir Deccal devleti. Üst akıl dediğiniz merkezin "Deccal'ın başkanlığındaki masa" olduğunu unutmayınız. Şimdi biraz anladınız mı?
 • Yanıtla

akitokuru

ZATEN SİYONİST İDEOLOJİK IRKÇILIK ile yeterince ırkçılık yapıyorlar etnik olarak tanınması IRKÇILIK AZGINLIĞI VE KAATİLLERİ SADECE AZDIRIR...ama FİRAVUNLARIN AKIBETİNDEN KUR-TA-RA-MA-YA-CAK!
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23