Trump köpürtmeyi sürdürüyor

ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın ekonomiye yönelik piyasayı rahatlatma konuşmaları devam ederken başlattığı ekonomi ateşini körüklemeye devam etti.

11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:18
Trump köpürtmeyi sürdürüyor

Başkan Recep Tayyip Erdoğan ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın konuşmaları sürerken ABD Başkanı Donald Trump, piyasaları köpürtmeye devam etti. Twitter üzerinden açıklama yapan Trump, “Türk Lirası’nın ABD Doları karşısında hızlı şekilde geri gelmesine bağlı olarak çelik ve alüminyum tarifelerinin ikiye katlanmasına onay verdim. Alüminyumda tarife şimdi yüzde 20, çelikte yüzde 50 olacak. Türkiye ile ilişkilerimiz şu anda iyi değil” ifadelerini kullandı.

Sabah seansında 6.25 zirvesine gören dolar/TL, bir ara 5.85 seviyelerine indi. Öğleden sonra yeniden 6 liranın üzerine çıkan dolar, Trump’ın tweet atması sonrası yeniden atağa geçerek  6.80 seviyesine kadar tırmandı.

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Ağustos 2018 Cumartesi 10:18

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Mart 2019