Trump fena bozuldu! "Görüşmek istemiyorum"

İran ile arayı düzeltmek için can atan ancak olumsuz cevap alınca fena bozulan ABD Başkanı Donald Trump, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile şu anda görüşmeyi tercih etmeyeceğini söyledi. Geçtiğimiz hafta Pompeo Trump'ın Ruhani ile ön şartsız görüşebileceğini söylemişti. İran tarafı ise dün, böyle bir görüşmenin olmayacağını açıklamıştı.

17 Eylül 2019 Salı 23:44
Trump fena bozuldu! "Görüşmek istemiyorum"

ABD Başkanı Trump, New Mexico eyaletinden California'ya geçerken uçakta gazetecilere açıklamalarda bulundu.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile gelecek hafta New York'ta düzenlenecek Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu görüşmeleri esnasında bir araya gelip gelmeyeceğine ilişkin soruya Trump, "Asla hiçbir ihtimali göz ardı etmem ama onunla görüşmeyi tercih etmem." yanıtını verdi.

Geçen hafta "Görüşmeye hazırız" açıklaması yapılmıştı

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo geçtiğimiz hafta, Başkan Donald Trump'ın "hiçbir ön şart olmadan" İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile görüşmeye hazır olduğunu söylemişti.

Trump'ın açıklamasından önce İran rest çekmişti

Bu açıklamaya cevaben İran tarafı ise, böyle bir görüşmenin olmayacağını duyurmuştu.

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Abbas Musevi, Cumhurbaşkanı Ruhani ile ABD Başkanı Trump'ın görüşmesinin söz konusu olmadığını söyledi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Eylül 2019 Salı 23:44

YORUM YAZ

 • hjklhjkl1 ay önce
  işgalci trump senle görüşmek isteyen hangi iranllı varki
 • erdoerdo1 ay önce
  suriyeye giricen amerika bir şey derse ,şöyle bir gezintiye çıktık ,siz çıkın bizde işimiz bitince çıkarız demeliyiz .pyd yi vururken silahlara el koyarken ,abd bizim en iyi dostumuz. iyi ilişkilerimizi devam ettiriyoruz , incirliğide kuşatıp ,bak biz ne kadar iyi müttefik olduğumuzu gösteriyoruz demeliyiz .
 • Harun akHarun ak1 ay önce
  İran ilkeli davranıyor .Amerika'nın anladığı dilden konuşuyor. Keşke bizimkiler de biraz ilkeli olsa. Amerikaylagörüşürken gözümüzün içine baka baka PKK silah veriyor.
 • AYH8N ERG8N8Z EWET AYH8N ERG8N8Z EWET 1 ay önce
  mesnetsiz suçlamalarla sorumluluk duygusundan kurtul,saygınlığını yitir,sonrada kendini naza çek. Iki yüzlü politikada sınır tanıma, şer ittifakları oluştur, yahudiçığırtkanlığı yap,diktatörleri ve katilleri pohpohla,koyoto sözleşmesine ımza atma,beşeriyetin hayrına birşey yapma;sonra da ruhani senden yüzünü çeviriyor diye; kibirlenip,kendini ağıra sat.sana elini veren kolunu kaptırıyor.kendi anakaran da ülkeleri birbirine düşür, sonra kendini kibrine esir edip,ağıra sat. Yahu sen herşeyden evvelnasıl bir insansın? politikacı kimliğimleneyi ve kimleri temsil ettiğini yada,etkinliğinin,etikliğinin meşruluğunu sorgulaya biliyormusun?Sen ABD devlet adamlarının zayıf halkası ve ABD için yaprak dökümünü başlatan zat-ı muhterem,mümtaz bir kişisin(!) kendini sistemin içinde sorgulayıp (Dünya kamuoyu) nereye oturabiliyorsun? kimlik savaşını kendinle yap.egolarınıdan arın. Müslüman olsaydın bir esrefi kamile tabi ol derdim.
 • hercaihercai1 ay önce
  S..SUZ, GENELEVI BABANIN OGLU, SEN SADECE HARAM PARA KAZANMAKLA MESGULSUN! SENI SADECE SUUDI YAHUDI KRALIYET AILESI CIDDIYE ALIR! O DA SANA PARA VE RUSVET VERILMEK ICIN! SOYTARI!

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019