• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye çağrı

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'de Eş Genel Başkan Sezai Temelli, CHP ve İYİ Parti'ye ittifakın devamı çağrısında bulundu.

Yeniakit Publisher
2019-07-11 17:47:00 -
Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye çağrı

31 Mart seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP), CHP ve İYİ Parti ile ittifak yapmıştı. HDP şimdi de bu ittifakın sürekli hale gelmesini isteyerek iki partiye de çağrı yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." dedi.

"Ortaklığımız sürsün"

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı'nda konuşan Temelli, 31 Mart'ta güçlü bir strateji ortaya koyarak barış ve demokrasi yolunun açılmasına vesile olduklarını söyledi.

Türkiye'de büyük bir adalet mücadelesini hayata geçirmek gerektiğini belirten Temelli, "Seçim zamanları ortaya çıkan, sadece seçim sandıklarında buluşan mücadeleyi gelin sürekli hale getirelim, gelin demokrasi ittifakında buluşalım. Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." diye konuştu.

HDP ve İYİ Parti arasındaki ortalık deşifre olmuştu

Geçen hafta Meclis'te HDP'li Fatma Kurtulan, İYİ Parti sıralarına dönerek "Siz PKK'lı ve HDP'li kişilerin verdiği oylar neticesinde burada oturuyorsunuz" demiş ardından bu mesele kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

ali ihsan

BİLİM KADINI (!) AKŞENER BU İŞE NE DER ? 5.000 ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZİN RUHUNU İNCİTTİLER. BAŞKA NE DENİR Kİ
 • Yanıtla

Tavsiyeci

SÜPER ÜÇLÜ'yüde yanınıza almayı unutmayın. Üzülürler yoksa.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı