Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye çağrı

Eli kanlı terör örgütü PKK'nın siyasi uzantısı HDP'de Eş Genel Başkan Sezai Temelli, CHP ve İYİ Parti'ye ittifakın devamı çağrısında bulundu.

11 Temmuz 2019 Perşembe 17:47
Terör örgütü PKK'nın siyasi kolu HDP'den CHP ve İYİ Parti'ye çağrı

31 Mart seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP), CHP ve İYİ Parti ile ittifak yapmıştı. HDP şimdi de bu ittifakın sürekli hale gelmesini isteyerek iki partiye de çağrı yaptı.

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, "Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." dedi.

"Ortaklığımız sürsün"

Kadıköy Belediyesi Evlendirme Dairesi'ndeki Marmara Bölge Örgütlenme Konferansı'nda konuşan Temelli, 31 Mart'ta güçlü bir strateji ortaya koyarak barış ve demokrasi yolunun açılmasına vesile olduklarını söyledi.

Türkiye'de büyük bir adalet mücadelesini hayata geçirmek gerektiğini belirten Temelli, "Seçim zamanları ortaya çıkan, sadece seçim sandıklarında buluşan mücadeleyi gelin sürekli hale getirelim, gelin demokrasi ittifakında buluşalım. Nasıl ki 31 Mart'a giderken demokrasi mücadelesinde bütün toplumsal kesimler yan yana gelmeyi başardı, o zaman bunu şimdi önümüzdeki sürece hep birlikte taşıyalım." diye konuştu.

HDP ve İYİ Parti arasındaki ortalık deşifre olmuştu

Geçen hafta Meclis'te HDP'li Fatma Kurtulan, İYİ Parti sıralarına dönerek "Siz PKK'lı ve HDP'li kişilerin verdiği oylar neticesinde burada oturuyorsunuz" demiş ardından bu mesele kamuoyunu uzun süre meşgul etmişti.

 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 17:47

YORUM YAZ

 • Memo veMemo ve9 gün önce
  Çağır sesli çağır komonist ülkücüler senin emrinde hazır durumda, Beş bin şehid olan ülkücünunn kanı sahtekar Şenerin yakasında hain Meral bu sana çağrıyı yapan ermeni uşağı , ülkücü arkadaşımiDivriği ulu camide kadir gecesi öldürdüler ben unutmadım hain Meral senin adını yazmaktan utaniyorum.. Allah senin belanı inşallah verecek
 • uyan tcuyan tc10 gün önce
  papaz bu yahu yahudi hahamlarından
 • RECEPRECEP10 gün önce
  BAŞKANSENHİÇDERT ETME, BUZİLLETİTTİFAKISANA MUHTAÇHATTAMAHKUM .SENGİTKEYFİNİÇIKAR , DAĞAGİT. ŞEHİRDEKİİŞLERİNİBAS İTEKO , MENSURAGAGÖRÜR.ONLAR ESAJIALDI.SENHESAPNUMARANIVERYETER. MERAL, MRKK ' da İŞLERİ TAKİPEDER. SIKINTIYOKYANİ ANNADINMI.
 • milletmillet10 gün önce
  BU SOYU KIRIK YAHUDİ DÖLÜ EMİN OLUN YAKINDA BABACANGİLLERİDE ÇAĞRISINA İLAVE EDECEK HAZIRLANIN BABACANGİLLER. SİZDE DEMOKRATİK HALKALAR, ÖZGÜRLÜKÇÜ CEPHE, BİZE NE İBNELERDEN İNSANLAR İSTEDİKLERİ TERCİHİ YAPARLAR GİBİ BEYANAT VERMEYE HAZIRLANIN
 • YılmazYılmaz10 gün önce
  Sana mı inanalım yoksa İyi partililere mi temeli bozuk Sezai,sen ittifaktan bahsediyorsun onlar biz bu ittifakta yer almadık diyorlar.Hanginiz doğru söylüyor,hanginiz yalancı akedeş.
 • sukrusukru10 gün önce
  Üst akıl yoktur diyen dıngıllara kapak olsun.Değilse türk faşist,Kürt faşist,kamalist,ulusalcı,şeriatçı,fetöcü,PKK,lı tüm bunları aynı tencereye kim koyabilir.
 • TavsiyeciTavsiyeci10 gün önce
  SÜPER ÜÇLÜ'yüde yanınıza almayı unutmayın. Üzülürler yoksa.
 • ali ihsanali ihsan10 gün önce
  BİLİM KADINI (!) AKŞENER BU İŞE NE DER ? 5.000 ÜLKÜCÜ ŞEHİDİMİZİN RUHUNU İNCİTTİLER. BAŞKA NE DENİR Kİ

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019