Terör devletine şok! Üst düzey komutanlarını topladı: İsrail ile savaşabiliriz

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah bir toplantıda üst düzey komutanlarına terör devleti İsrail ile savaşın mümkün olduğunu söyledi.

20 Nisan 2019 Cumartesi 22:44
Terör devletine şok! Üst düzey komutanlarını topladı: İsrail ile savaşabiliriz

Lübnan merkezli Hizbullah örgütünün lideri Hasan Nasrallah bir toplantıda üst düzey komutanlarına terör devleti İsrail ile savaşın mümkün olduğunu söyledi.

Bu toplantıya katılan gazeteci Elijah Magnier; konuşmaya ilişkin ayrıntıları bir makalede yayınladı.

Magnier, “Dün gece, üst düzey komutanlarla özel bir toplantı sırasında Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, İsrail’le olan savaş olanaklarının bu yaz çok yüksek olduğuna inanıyor” dedi.

Perşembe günü, İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) Kuzey Genel Komutanı Yoel Strick, Ynet Haber’e yaptığı açıklamada, İsrail’e sızmaya kalkışırlarsa Hizbullah’ı imha edeceğini söyledi.

Elbette, bunun olmasına izin vermeyeceğiz. Bu planları yerine getireceğiz. Bu sadece bizim için bir tehdit değil, aynı zamanda bir fırsattır, çünkü en iyi savaşçılarını Güney’e yönelttiler. Onlarla yüzleşeceğiz ve sonuçtan hiç şüphem yok ” dedi.

Strick, Hizbullah’ın saldırıya geçmesi durumunda İsrail’in tüm Lübnan’ı ülke içinde barındırdığı için ceza olarak savaşa sokacağını ekledi.

İsrail ve Hizbullah’ın en son savaşa girdiği tarih 2006 idi; o zamandan beri savaş yaşanmadı.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 20 Nisan 2019 Cumartesi 23:24

YORUM YAZ

 • AKINCIAKINCI1 ay önce
  Hep aynı laf icraat ziro
 • selamlarselamlar1 ay önce
  Artık mide bulandırıyor.Hizbullahın yanıbaşımızda Suriyedeki icraatleridururken hâla marifetmiş gibi bu pisliklerin haberini kahramanlık yapıyorlarmış gibi servis etmeyin. Yüreğimiz kalkıyor artık .yeter!!!itrailden çok adam öldürdüler. katiller.
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu1 ay önce
  Siz mi savaşacaksınız? Duy da inanma. Sizde savaşacak g... var mı?
 • ihsanihsan1 ay önce
  it dalaşı
 • DedeDede1 ay önce
  Anca savaşı konuşun karı gibi icraat?
 • HasanHasan1 ay önce
  Hiç bir halt yapamazsınız sizin mıçınız ancak müslümanlara kalkar...
 • hamidohamido1 ay önce
  Bu lanetlilerin işini sizin bitirmeniz pek mümkün gözükmüyor.Bu işi biz hallederiz Allahın yardımıyla.
 • Ke-mal Ke-mal 1 ay önce
  Su iran kadar bile olamıyoruz!Adamlar en azindan ha bire korkutuyorlar israili. Bizimde görüp gördügümüz bi ( one Minute ) oldu
 • ARAP ARAP 1 ay önce
  SAVAŞIN TABİDE .. BİR KEZ DAHA  KAFALI ARAPLAR..
 • Şalom Aleküm Şalom Aleküm 1 ay önce
  Hadi savaş ta .ninkini göstersinler sana.
 • Recep GülerRecep Güler1 ay önce
  ZATEN HERGÜN TEKER TEKER,YOKEDİLİYORSUNUZ!!!DIRLAMAYINDA-ARKANIZDA İRAN VAR-ADAM GİBİ ÖLÜN!!!
 • musamusa1 ay önce
  arap ülkelerinin hepsi toplansa bir israil etmez. günümüzde artık savaşlarda nüfustan çok teknoloji önemli. o yüzden bulaşmayın şu israile. kendi küçük topraklarında yaşasın. araplarda kendi topraklarında yaşayıp kendini geliştirmeye baksın....
 • AnkaralıAnkaralı1 ay önce
  Ulan kör dövüşü bir yana, savaşıyorsanız, sivillerin içerisinde değil, gidin dağda birbirinizle savaşın.Olan yine masum sivillere olmasın soysuzlar.Siz, Esed,İran, Rusya, İsrail, Amerika hep soysuz bir şekilde sivil halkı öldürüyorsunuz.
 • Abdullah uysalAbdullah uysal1 ay önce
  Allahtan korkun akit! Senelerdir bu Şii ..lerin yalancılar olduğunu anlamadınız mı? Senin ... diyor bu adamlar, şiiliği öğren kardeşim bu kadar zor mu?
 • Mesut SarpMesut Sarp1 ay önce
  Cok gördük Araplar mübalagayi seviyor. Sonuc ortada...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

22 Mayıs 2019