Tabela değişimi sonrası Maçoğlu'ndan ilk açıklama!

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, belediye binasının girişinde bulunan 'Tunceli' yazısının 'Dersim' olarak değiştirilmesine ilişkin yaptığı açıklamada "Bizim burada yaptığımız şey Dersim'in adını politikleştirmek değil, tersine halkın talepleri doğrultusunda o talebi yerine getirme meselesiydi. Karar, valilik makamına gönderildi, oranın kararına göre davranacağız." dedi.

24 Mayıs 2019 Cuma 10:47
Tabela değişimi sonrası Maçoğlu'ndan ilk açıklama!

Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisinden önceki dönemde belediyenin girişindeki "Tunceli Belediyesi" tabelasının altında "Dersim Belediyesi" yazılı olduğunu söyledi.

Vatandaşların da "Dersim" ismini kullandıklarını ifade eden Maçoğlu, şunları söyledi:

"Toplum içinde yapmış olduğumuz çalışmalarda halkın büyük bir bölümünün talebi üzerine Dersim tabelasının asılabileceğine dair bir karar çıkmıştı. Belediye meclisine de öyle bir önerge ile başvuru yapıldı. Arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğunun kabulü sonrasında bu karar alındı ama esasen hepimiz çok iyi biliyoruz ki yerel yönetimlerde belediye meclislerinin aldığı kararların tamamı il makamına yani valilik makamına gidiyor, valilik makamı sonrasında alınan kararlar doğrultusunda hareket ediliyor. Yani valilik kararının olur ya da olmaz kararından sonra aslında harekete geçiliyor."

"Dersim" adının uzun süreden beri Cumhurbaşkanı, parti genel başkanları, bakanlar tarafından kullanıldığını dile getiren Maçoğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bugün burada Dersimspor diye bir kulüp var, Dersim diye bir gazete var, Dersim62 diye bir kulüp kuruldu ve yine bir devlet okulunun adı da Dersim. Yani bizim burada yaptığımız şey Dersim'in adını politikleştirmek değil, tersine halkın talepleri doğrultusunda o talebi yerine getirme meselesiydi ama bu kararı veren belediye başkanı ya da belediye meclisi değil. Karar, valilik makamına gönderildi, oranın kararına göre davranacağız."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 24 Mayıs 2019 Cuma 10:47

YORUM YAZ

  • mustafamustafa27 gün önce
    ARKADA RESİMDE SÖZ YETKİ KARAR DERSİM HALKINA NAH VERİLMİŞTİR DİYOR. AMA SON CÜMLEYİ YAZMAMIŞLAR. DİKTATÖRLÜKTEN KALMA DİNOZORLARIN YER ALDIĞI MAHKEMELERDEN YİNE TEK PARTİ DÖNEMİNİN KARARI ÇIKTI YAŞASIN DİKTATÖRLÜK DEDİLER. BAŞKANIN ARKASINDAKİ RESİMDE ÇOK MANİDAR KALMIŞ. KEMALİSDİKTATÖRÖRİZMİN OLDUĞU YERDE HAK HUKUK BUKADARDIR BAŞKAN. OTUR AŞŞAĞI. ÇAL ÇIRP BAK İŞİNE. İKİDE HEYKEL DİK HİZMET NEYMİŞ KOY G.....LERİNE GİTSİN.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019