Seçim 2019 Sayfası

Suudi eski istihbaratçı açıkladı: Suudi Arabistan bunu asla kabul etmez

Eski Suudi Arabistan İstihbarat Başkanı Prens Turki el Faysal, gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili ülkesinin uluslararası bağımsız bir soruşturmayı asla kabul etmeyeceğini ileri sürdü.

10 Kasım 2018 Cumartesi 19:39
Suudi eski istihbaratçı açıkladı: Suudi Arabistan bunu asla kabul etmez

Eski Suudi Arabistan İstihbarat Başkanı Prens Turki el Faysal, ülkesinin gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili uluslararası bağımsız bir soruşturmayı asla kabul etmeyeceği iddiasında bulundu.

New York'ta, Uluslararası Barış Enstitüsü (IPI) adlı düşünce kuruluşunda konuşan Faysal, ülkesinde gurur verici bir hukuk sistemi olduğunu savunarak, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğuna girdikten sonra bir daha kendisinden haber alınamayan Washington Post yazarı Cemal Kaşıkçı için ülkesinin uluslararası bağımsız bir soruşturmayı asla kabul etmeyeceğini öne sürdü.

Faysal, Suudi Krallığın "tüm gerçekleri masaya koyma" ve Kaşıkçı'nın bedenine ne olduğu konusunda tüm soruları yanıtlama sözünü yerine getirmeyi umduğunu ifade etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 10 Kasım 2018 Cumartesi 19:39

YORUM YAZ

 • KahramanKahraman5 ay önce
  Bu cinayeti işleyenler ve destekleyen arap katilleri ebucehilin uşakları bunların dinle imanla yakından uzaktan hiçbir alakaları yok para onları ejderha yapmış bunlar katil sürüsü şeytanın askerleri
 • HamidoHamido5 ay önce
  Şerefsiz syon haçlı köpekleri. Abd nın her emrine amade siniz ama.
 • NurNur5 ay önce
  Bu kadar vicdansız olurmu ümmetutanın suidiler bunları yaptıran da yapanda muslüman değildir
 • Ünal erisÜnal eris5 ay önce
  Nasıl olacakmış bu , dallama cinayetin Türkiye'de işlendiğinde haberi yok sanırım, Türkiye adını temize cikartmali,yargılamayı yapıp Sudi Arabistan dan suçluyu isteyip getirmeli, Türkiye bir çiftlik değildir, bundan sonrada Suudi Arabistan konsolosluğu kapısında uyarı yazılmalı Dikkat ölüm tehlikesi, girişte Türk polisi kart vermelidir,hatta diğer ülkelerde bunu yapmalilarki, Suudiler Razı olmazsa Selmani indirsinler.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Nisan 2019