Suudi Arabistan'dan küstah Türkiye çağrısı!

Geçtiğimiz günlerde 'Türkiye'ye yatırım yapmayın' çağrısında bulunan Suudi Arabistan'dan şimdi de 'Türkiye'ye gitmeyin' çağrısı geldi.

22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:56
Suudi Arabistan'dan küstah Türkiye çağrısı!

Türkiye'nin yaşadığı siyasi gerilimlerin ardından ekonomide sıkışmalar meydana geldi.

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanmalara spekülatif hareketler de eklenince durum kötüye gitti.

Türkiye'nin ekonomik olarak istikrara kavuşmasını istemeyen Suudi Arabistan, yatırımların durdurulması yönünde çağrı yaptı.

"Türkiye'ye yatırım yapmayın"

Geçtiğimiz günlerde Riyad Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ajlan Al-Ajlan, Suudi yatırımcıların Türkiye'den kaçınmasını istedi.

"Kardeş ülkelere gidin"

Bu açıklamanın ardından Al-Ajlan'dan, ikinci bir açıklama daha geldi. Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye giden turistlerin hakarete ve tacize uğradığı yalanını söyleyen Al-Ajlan, Suudi turistlerin “kardeş ülkeler” olarak nitelediği Mısır, Dubai gibi bölgelere gitmelerini tavsiye etti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Mayıs 2019 Çarşamba 09:56

YORUM YAZ

 • sütçü imamın torunusütçü imamın torunu29 gün önce
  suudi ler yeni bir kardeşiniz doğdu gözünüz aydın siyonist terör devleti siz oraya gidin diyeceklerde başınizdaki munafiklar utaniyorlar yakinda onuda derler
 • ChnChn29 gün önce
  Evet bunların kardeşleri İsrail ve ABD oralara gitsinler, onlarda bunları donlarına kadar soysunlar...
 • Süleyman AskeriSüleyman Askeri29 gün önce
  Şu petrol bittiğinde veya para etmediğinde,sizin çok sevdiğiniz ABD size nasıl davranacak onu çok merak ediyorum.Suudi arabistanda, yönetim kademesindekilerin hapsi tasmalı siyonist-haçlı köpeği..ABD havlayın deyince, bunlar ve şürakası (BEA, Ummandaki köpekler) hep birlikte havlıyorlar..
 • SınırsızSınırsız29 gün önce
  İşte: Bae, Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn, Suriye bunlar hepsi Arap ülkeleri bizim Arapçılara Arapseviciler görsün bunları
 • HÜSEYİN HAKAN HÜSEYİN HAKAN 29 gün önce
  Yarın öbür gün sahaya inip ava başlayınca , sanırım bu tayfayı da çınarlara takacağız ..
 • MUŞLUADAMMUŞLUADAM29 gün önce
  ABD MAŞASI, KAMALİST CHP ZİHNİYETİDE SAHİPLERİ AVRUPALILARDAN, TC YE YATIRIM YAPMAYIN DİYORDU.hainler, satılmış maşalar içimizde.
 • AbdoAbdo29 gün önce
  petrolune el konmuş Sadece turizm gelirlerinle ayakta duruyon islam âleminin başında halife yok olsa .uşağın elinden kabe kurtulana kadar ziyaret yasak diyecek.Bak o zaman nsil olur

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Haziran 2019