• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Suudi Arabistan ve Katar'dan sürpriz adım!

ABD ve Kuveyt liderliğinde düzenlenen görüşmelerin ardından Suudi Arabistan, Katar ile anlaşmaya varılma noktasında umutlu olduğunu belirtti.

Yeniakit Publisher
2020-12-05 01:31:00 -
Suudi Arabistan ve Katar'dan sürpriz adım!

Kuveyt ve ABD arabuluculuğunda Suudi Arabistan ile Katar arasında ilişkilerin normalleştirilmesi için yürütülen görüşmelerde ilerleme sağlandığı ve anlaşmanın yakın bir zamanda sağlanabileceği açıklandı.

"Tüm taraflar istikrarın sağlanması arzusunda"

Kuveyt Dışişleri Bakanı Şeyh Ahmed Nasser el Sabah, Kuveyt TV'ye yaptığı açıklamada, "Son dönemde, kalıcı bir dayanışmanın hayata geçirilmesini sağlayacak nihai bir anlaşmaya varmak amacıyla, tüm tarafların Körfez ve Arap birliği ile istikrarının sağlanması arzusunu dile getirdiği yapıcı görüşmeler yapılmıştır" dedi.

Müzakerelerin devam etmesi konusunda uzlaşıldı

Konuya yakın bir kaynak Reuters haber ajansına yaptığı açıklamada, tüm tarafların müzakerelerin devam etmesi konusunda uzlaştığını ve bunun çok önemli bir adım olduğunu söyledi.

"Şu anda krize son vereceğini umduğumuz bazı hareketler var"

Katar Cuma günü Körfez krizini çözmek için bir miktar ilerleme kaydedildiğini söyledi, ancak krizin hemen çözülmeyeceği konusunda uyardı.

Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdulrahman el Thani Roma'daki Akdeniz Diyalogları forumunda yaptığı açıklamada, "Bir yıldan uzun bir süre önce belirli bir noktada belirli bir ilerleme kaydettik ve sonra işler yavaşladı. Şu anda, bu krize son vereceğini umduğumuz bazı hareketler var." dedi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

deniz

ORTADOĞUYA BEYAZ BİR SAYFA AÇILABİLİR ORTAK AKIL KURULMALI BİLİNÇLİ OLUNMALI HAÇLILARIN ZEHİRLİ YILAN OLDUĞU ANLATILMALI SUUDİLER AKLINI BAŞINA ALIP TÜRKİYEYE YANAŞMALILAR HATTA BİZE ASKERİ ÜS VERMELİLER BİZE TÜM ORTADOĞU TÜRKİYENİN DEDİKLERİNİ YAPMALI YOKSA ZEHİRLİ YILANLAR CİRİT ATIYOR NE YAPILACAK O PARLAYAN YILDIZ TÜRKİYE ETRAFINDA TOPLANILMALI ORTAASYA ORTADOĞU TÜRKİYE ETRAFINDA OLURSA DÜNYAYA BARIŞ GELİR HUZUR GELİR BU BİRLİK OLURSA AVRUPAYA ABD YE BARIŞ GETİRECEĞİZ AVRUPA BAHARI YAŞAYACAK 1683 YILI BARIŞI TEKRAR GELİR HATTA 1453 TEKİ BAHARI AVRUPAYA TEKRAR YAŞATMALIYIZ
 • Yanıtla

Sıkıntı

Katarda parası olanlar bu yakınlaşmayı engeller.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23