Süleyman Soylu: Kandil'dekileri Külliye'ye mi yerleştireceksiniz?

Süleyman Soylu, 'Külliyeyi başınıza geçireceğiz' diyenlere tepki göstererek 'Kandildekileri Külliye'ye mi yerleştireceksiniz?' diye sordu.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 23:46
Süleyman Soylu: Kandil'dekileri Külliye'ye mi yerleştireceksiniz?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Van'da iftar açtı. AK Parti Van İl Başkanlığı'nda partililerle bir araya gelen Bakan Soylu, CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı, Muharrem İnce'nin, cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş'ı ziyaret etmesini sert bir dille eleştirdi.

'KÜLLİYE'Yİ KANDİL'E Mİ VERECESİNİZ?'

Muhalefete sert eleştirilerde bulunan Soylu, 'Biri kalkıyor, 'Külliyeyi başınıza geçireceğiz.' diyor. 'Orayı biz ele geçireceğiz' diyor. Bende soruyorum, orayı geçireceksin de Kandil'deki efendilerini mi oraya koyacaksın?' diyerek tepki gösterdi.

Soylu "Kimin kime sahip çıktığını, nasıl bir süreç ortaya koyduklarını görüyoruz. Biri kalkıyor, 'Külliyeyi başınıza geçireceğiz.' diyor. 'Orayı biz ele geçireceğiz' diyor. Bende soruyorum, orayı geçireceksin de Kandil'deki efendilerini mi oraya koyacaksın? Biz yanlış mı yaptık. Bu ülkede şehitler oldu. Onlar yanlış mı yaptı? Gezilerimiz yanlış mı yaptı? Van'ın, Siirt'in çarşılarında huzur var. Yanlış mı yapıldı? Binlerce insan omuzlarında şehit taburlarıyla onurlu yürüdü. Yanlış mı yaptılar? 6-7 Ekim'de 53 kişinin ölümüne neden olan insanlara CHP sormayacak mı? Senin ne işin vardı da gidip cezaevinde ziyaret ediyorsun Demirtaş'ı. Ne yaptı Demirtaş cezaevine girdi? Haksız mı, hukuksuz mu? Ne olacak 6-7 Ekim'deki insanlar. Terör örgütünün korku saldığı insanlar ne olacak? Yasin Börüler ne olacak? CHP'lilere soruyorum, vicdanınız, içiniz rahatmı? Şehitlerimize, terörle mücadeleye karşı rahat mı? Bu yüzleşmeyi yapmazsanız yarın bu ülkede karşı karşıya kaldığınız hiçbir olayda millet size itibar etmez."

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 16 Mayıs 2018 Çarşamba 23:46

YORUM YAZ

 • kayıkayı8 ay önce
  sen konuş eski mhp li yeni kötü partili.
 • Osman19Osman198 ay önce
  ekibini hzir etmedin mi daha Sulo? yeter artik, yonetimi yavas yavas devral
 • Eski MHPliEski MHPli8 ay önce
  Süleyman Soylu bence konuşmasın. ...
 • ahmetahmet8 ay önce
  vekil olduğunda namık sakık nerde olacak süleyman soylu, mecliste mi külliyede mi

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019