Sudanlı araştırmacı ABD'nin sinsi planını açıkladı

Sudanlı Araştırmacı İbrahim Nasır, "Sudan'daki askerî ve siyasi unsurlar bir araya gelerek bütünleşmezse, ABD'nin ülkemizi bölme hedefi gerçekleşecek." dedi.

23 Nisan 2019 Salı 16:39

 Taha Emre Özdemir  Ankara 

Sudanlı Araştırmacı İbrahim Nasır, Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir'in devrilmesi ve ülkesinde yaşananlara ilişkin, yeniakit.com.tr'ye açıklamalarda bulundu. Nasır, Sudan'daki darbenin 28 Şubat post-modern darbesine benzediğini ifade ederek, "Sudan bağımsızlığından beri iç savaşın yaşandığı bir ülkedir. Son yıllarda ekonomi daha da kötüye gitti. Halk ekmek bulamayacak duruma geldi. Ekonomik olarak ümidini kaybeden vatandaş ayaklandı." dedi.

‘ABD’nin hedefi Sudan’ı kontrol altına almak’

Sokak hareketinin öncülerinin dış güçlerle ilişki içinde olduğunu belirten Nasır, "Amerika Birleşik Devletleri Sudan'ı, Beşir'in de söylemi ile altıya bölmeyi hedefliyor. Eğer Sudan'daki askerî ve siyasi unsurlar bir araya gelerek bütünleşmezse ABD'nin hedefi gerçekleşecek." ifadelerini kullandı.

"Dış güçlerin hedefi Sudan'ı kontrol altına alabilmek." diyen Nasır, "Türkiye'de yaşanan süreç, Sudan'da da aynı şekilde işliyor." şeklinde konuştu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Nisan 2019 Salı 16:39

YORUM YAZ

  • MINICOMINICO1 ay önce
    KATIL TERÖRIST AMERIKA ISTILA EDIYOR ÜLKELERI BÖLÜYOR BASKALARIN TOPRAKLARIN ISRAILE VERIYOR YA BU INSANHAKLARI DENILEN KÖPEKLER NEREDELER FAKIR BIR ÜLKE ÖKSÜRSE AMERIKA BU INSANHAKLARI DENILEN TERÖRIST KÖPEKLERI SALIVARIYOR VE HEPSI PIYASAYA CIKIYORLAR AYNI FRANSADA MILÖLET AYAKLANIYOR MEDYA HABER YAZMIYOR NEREDE BASIN ÖZGÜRLÜGÜ BUNU KIMSE SORUYORRMU DEMEK BU KÖPEKLER YALNI SIYORNISTLERE CALISIYOR ACIK ACIK OLAY ORTADA DÜNYA NEREDESIN ARTIK VE KARARINI:

Günün Özeti

Günün Karikatürü

26 Mayıs 2019