STK'lar tepkili: Kudüs sahipsiz değil

Akit’e konuşan siyasiler ve STK temsilcileri, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına ilişkin ve akabinde çıkan olaylarda onlarca Filistinlinin şehit edilmesine tepki gösterdiler.

15 Mayıs 2018 Salı 13:41
STK'lar tepkili: Kudüs sahipsiz değil

Müslümanların en kutsal zaman dilimi Ramazan-ı Şerif ayına birkaç gün kala Müslümanları provoke etmek isteyen Siyonist haçlı zihniyeti iyice zıvanadan çıktı. Akit’e konuşan siyasiler ve STK temsilcileri, ABD’nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına ilişkin ve akabinde çıkan olaylarda onlarca Filistinlinin şehit edilmesine tepki gösterdiler... 

TURAN: BU BİR SAVAŞ SUÇUDUR

AK Parti İstanbul Milletvekili Türkiye-Filistin Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Hasan Turan: “Büyükelçiliğin açılmasından hemen önce Mescid-i Aksa’nın duvarlarına Siyonist rejiminin bayrağını ve Trump’ın ismini yansıtarak “teşekkürler Trump yazdılar. İslam dünyasını tahrik ediyorlar. Ortadoğu’yu iyice içinden çıkılmaz bir hale getiriyorlar. Bu yapılan savaş kışkırtıcılığı ve savaş suçudur. Savaşı açıkça kışkırtıyorlar. Haçlı Siyonist zihniyet dünyaya meydan okuyor. ABD, dünyayı tanımadığını ilan etti. Sadece İsrail’i tanıdığını gösterdi. İsrail’i kuran Siyonist zihniyetin ABD’yi de yönettiği çok açık bir şekilde ortada. Bir avuç Siyonisti memnun etmek adına bütün dünyayı karşısına alıyor. Kudüs’te meydana gelen oldu-bittiye Erdoğan’ın dışında tepki veren yok. İslam ülkelerinin liderleri sessiz. Firavunu ‘firavun’ yapan kendi gücü değildir, kölelerin sessizliğidir. Küresel firavunlar güçlerini kölelerinin sessizliğinden alıyorlar. Kölelerini de ona göre seçiyorlar zaten.”

KAYA: ZULME SESSİZ KALMAMALIYIZ

Özgür-Der Genel Başkanı Rıdvan Kaya: “Kudüs sürekli olarak zulüm altında. Filistinliler ellerinden geleni yapıyorlar. ABD ve İsrail pervasızca adımlar atmaya devam ediyor. Bu davranışlara sessiz kalmamalıyız. Sessiz kalmak zulme ortak olmak manasına gelir. Sonuç itibariyle bize düşen zulme karşı tavrımızı koymaktır. Filistinli kardeşlerimizi yalnız bırakmamalıyız. Kudüs’ün sadece Filistinlilerin sorunu olmadığını haykırmalıyız. Bütün İslam dünyasının sorunudur. Yılgınlığa düşmemeliyiz. Ümmet olma bilinciyle hareket etmeliyiz.”


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 15 Mayıs 2018 Salı 13:41

YORUM YAZ

  • Mesut SarpMesut Sarp8 ay önce
    haykirma bitti müslümanlar, hükümetten yaptirim bekliyoz !

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ocak 2019