• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son dakika! İsrail'den Gazze'ye harekat

İsrail askerinin Gazze’ye girdiğini duyuran İsrail ordusu, yeni yaptığı açıklamada "askerlerin girip girmediğini teyit edemeyiz" dedi. Operasyonun başlamasının ardından Netenyahu ise, "Bu operasyon gerektiği sürece devam edecek” şeklinde açıklama yaptı.

Yeniakit Publisher
2021-05-14 00:43:00 - 2021-05-14 02:46:51
Son dakika! İsrail'den Gazze'ye harekat

Abluka altındaki  Gazze Şeridi’ne kara operasyonu başlattığını ve İsrail askerlerinin Gazze’ye girdiğini duyuran İsrail ordusu yeni yaptığı açıklamada, “Gazze’ye girildiği" şeklindeki açıklamasını yinelemekten kaçınarak, "askerlerin girip girmediğini teyit edemeyiz" dedi.

İsrail ordusundan açıklama

İsrail Ordu Sözcüsü Jonathan Conricust AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne kara operasyonu başlattığını söylemişti. Conricust, İsrail askerlerinin Gazze Şeridi'ne girmeye başladığını vurgulayarak, operasyonla ilgili şu aşamada daha fazla detay veremeyeceğini kaydetmişti.

Netenyahu'dan açıklama

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise operasyonunun ardından yaptığı açıklamada, “Hamas'a çok ağır bir bedel ödeteceğimizi söyledim, bunu yapıyoruz ve büyük bir güçle devam edeceğiz. Son söz henüz söylenmedi ve bu operasyon gerektiği sürece devam edecek” dedi.

Ancak algı operasyonu yapan İsrail ordu sözcülüğü, yeni yaptığı açıklamada, “Gazze’ye girildiği" şeklindeki açıklamasını yinelemekten kaçınarak, "askerlerin girip girmediğini teyit edemeyiz" dedi.

İsrail'den Gazze'ye harekat

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze'yi karadan topçu bataryalarıyla vuruyor.

Kudüs ve Gazze'deki olaylar

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı. Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

Bayramda da durmayan İsrail saldırılarında 10 Mayıs'tan bu yana şehit olanların sayısı 103'e, yaralı sayısı 580'e yükseldi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Haktan

Bekleyin İsrail çok ama çok az kaldı helak olacaksınız hahahaha
 • Yanıtla

Mert kaya

45 km bir alanda yasayan mazlumlarin seytan ordusuna karsi savasi....Allah onlarla elhamdurillah
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23