• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son dakika! İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri belli oldu

Yeniakit Publisher
2024-04-23 18:00:00 - 2024-04-23 22:32:17

Hasan Efendi Hazretleri'nin cenaze namazı töreninde İsmailağa Camii imamı Salih Topçu, İsmailağa Cemaati'nin manevi lideri olarak Fikri Doğan Hoca'nın tayin edildiğini açıkladı.

İsmailağa Cemaati'nin 93 yaşındaki manevi lideri Hasan Kılıç Hocaefendi Hakk'ın rahmetine kavuştu. Hasan Kılıç Hocaefendi'nin cenaze namazı, Fatih Camii’nde kılındı. Cenazesi, Sakızağacı Şehitliği’nde toprağa verilecek.

Cemaatin yeni lideri belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katıldığı cenaze töreninde, İsmailağa Camii imamı Salih Topçu, İsmailağa Cemaati'nin manevi lideri olarak Fikri Doğan'ın tayin edildiğini açıkladı.

İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan Hocaefendi kimdir?

İsmailağa Cemaati'nin yeni lideri Fikri Doğan Hocaefendi Trabzon'da dünyaya geldi. Doğup büyüdüğü bölgede İslami İlimler eğitimi aldı.

Merhum Mahmut Efendi Hazretleri (k.s.) ile askerlik çağından önce genç yaşta tanıştı. Askerlik sürecini Mahmut Efendi Hazretleri (k.s.) ile birlikte tamamlayan Fikri Doğan Hocaefendi, Mahmut Efendi Hazretleri'nin (k.s.) yanından hiç ayrılmadı. Çok uzun bir süre kendisiyle hem ilmi hem de irşadi faaliyetlerine devam etti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde uzun yıllar imamlık hizmeti veren Fikri Doğan Hocaefendi, İsmailağa Camii'nde de imamlık yaptı.

Fikri Doğan Hocaefendi'nin İsmailağa Cemaati'ne ait Siraç Yayınevi’nde görev yürüttüğü biliniyor. Doğan Hocaefendi'nin bu yayınevinden çıkan Delîlü's-Salikîn Siracü'l-Müttakîn Tercümesi isimli kitabı bulunuyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Hasan Çetin

Muhterem Ali İhsan Bey sizi her an tebrik ediyorum.Bu kendini bilmezlere karşı hem sohbetlerinizle hem kaleminizle bu milletin sesi oluyorsunuz.Bütün duygu ve düşüncelerimi dile getirdiğiniz için Allah cc riyadan korusun size ve Akit ailesine çok dua ediyorum.Allah'ü Teâlâ ayağınıza taş değdirmesin yar ve yardımcınız olsun inşaAllah.Selam ve hürmetlerimi sunarım.

Mgörüş

Her taraf subliminal olmuş...Tayin etmek nedir ya kim kimi nereye Tayin ediyor...
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23