• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Son dakika! Bakan Soylu'dan Konya katliamı açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Konya'nın Meram ilçesinde meydana gelen katliama ilişkin açıklamada bulundu. Bakan Soylu, olayın siyasallaştırılmaya çalışıldığını söyleyerek "Bunun Türk-Kürt meselesiyle herhangi bir ilgisi yoktur." dedi.

Yeniakit Publisher
2021-07-30 23:14:00 - 2021-07-31 14:11:43
Son dakika! Bakan Soylu'dan Konya katliamı açıklaması

Konya katliamına ilişkin açıklamalarda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Her olayın istismar edildiği gibi Konya’daki bu katliam da, bu menfur saldırı da ifade etmem gerekir ki istismar edilmeye çalışılmaktadır. Bunun Türk-Kürt meselesiyle herhangi bir ilgisi yoktur." ifadelerini kullandı.

Konya'da bir aile katledildi

Konya'nın Meram ilçesinde bir eve düzenlenen silahlı saldırıda 7 kişi yaşamını yitirdi. Olayın ardından ateşe verildiği belirtilen evdeki yangın, itfaiye ekiplerince söndürüldü. Ekipler, şüpheli ya da şüphelilerin yakalanması için çalışma başlattı.

"Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili bir tarafı yok"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medyadaki bir takım iddialara tepki göstererek, olayın siyasallaştırılmaya çalışıldığının altını çizdi. "Olayın Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir." şeklinde konuşan Bakan Soylu şöyle dedi:

"Böyle bir acı haberin gelmesi, başka bir acı üzerine acının yaşanmasıdır. Burada her olayın istismar edildiği, siyasallaştırılmaya çalışıldığı gibi, bu katliam da bu menfur saldırı da bu alçak tertip de istismar edilmeye çalışılmaktadır. Bunun Türk-Kürt meselesiyle ilgili herhangi bir tarafı söz konusu değildir. Bunu; bu meseleye çekmek, bu saldırı kadar tehlikelidir, bu saldırı kadar hem kınanacak hem de alçak bir değerlendirme olarak nitelendirilecek bir anlayıştır. Bu memleketin kardeşliğiyle kimse uğraşmasın."

"2010 yılından beri gerçekleşen bir husumetin devamı"

Bir takım sosyal medya mahvillerinde bu memleketi bu milleti birbirine düşürmek için bir çabayı içeriden dışarıdan birileri körüklemektedir. Ne şekilde olursa olsun bu istismarı sağlamaya çalışan insanların kötü niyetleri ortadadır. Başımız sağolsun, geçmiş olsun dileklerimi ifade etmek istiyorum. Meseleyi tekrar altını çizerek söylüyorum, 2010 yılından beri gerçekleşen bir husumetin devamıdır. 11 yıldır maalesef devam eden bir şey. Ne kadar sapkın bir anlayış ve ne kadar insanlık dışı bir davranış ki, 11 yıldır bu husumet devam ediyor. Bundan 4-5 ay önce bir tartışma söz konusu olmuş. Bunların hepsi güvenlik güçlerimize intikal etmiş. Ondan önce de çeşitli tartışmalar söz konusu olmuş."

"Provokasyona yönelik anlayış"

"Bu ülkenin birliğinin ortadan kalkmasına yönelik her saldırı bilinmelidir ki bizim birliğimizi ve beraberliğimizi çok daha artıracaktır. Buna etnik köken üzerinden yapılan değerlendirmelerin tamamı da hem istismara, hem provokasyona yönelik anlayışın kendisidir. İnşallah en yakın zamanda katilin adalete teslim olduğu haberini verebilme fırsatı olduğu düşüncesindeyim.

Tekrar Allah rahmet eylesin, ailenin yakınlarına sabır diliyorum. İnşallah onlara da yakın zamanda katilin yakalanma haberini verebilmek nasip olur."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Kasım

Muhtemelen bu insanlık dışı cinayetleri işleyende Kürt. Hemen Türk-Kürt husumetiymiş gibi göstermeye çalışan mahfillerde Kürt. Afganistan’dan getirdikleri silahları PKK’ya verdiler şimdi içerideki pkk’lıları ayaklandırıp, kendileri ABD destekli saldırıya geçecekler.
 • Yanıtla

Fevzi

İdam gelmeden bu memlekette böyle katliamlar bitmez. Sallandır şöyle yağlı urganda böyle cinayet işleyenleri hadi bakalım bir daha kimse cesaret edebiliyor mu?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23