• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Skandal görüntülerin nerede çekildiği ortaya çıktı

Tartışma yaratan görüntülerde bir grup öğrenci Atatürk'ü 10 Kasım'daki anma etkinliklerinde Atatürk portresinin önünde eğilmişti. Okulun, Bursa'nın İznik ilçesindeki Elbeyli İlköğretim Okulu olduğu ortaya çıktı.

2019-11-14 14:41:00 - 2019-11-14 15:07:45
Skandal görüntülerin nerede çekildiği ortaya çıktı

Milli Eğitim Bakanlığı'nın inceleme ve soruşturma başlattığı 10 Kasım'daki etkinliklerde ‘Mustafa Kemal’ portresinin önünde eğilen öğrencilerin yer aldığını okulun ismi belli oldu. Soruşturma açılan okulun Bursa'nın İznik ilçesindeki Elbeyli İlköğretim Okulu olduğu belirlendi.

Mustafa Kemal’i ölüm yıl dönümünde anma programında, küçük yaştaki öğrencilerin Mustafa Kemal portresinin önünde secdeye eğilmesi, kamuyounda büyük infiale yol açtı.

"Pedagojik açıdan kabul edilemez"

Görüntülerin Bursa'nın İznik ilçesindeki Elbeyli İlköğretim Okulu'nda çekildiği ortaya çıktı. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün ebediyete irtihalinin 81'inci yıl dönümü anma etkinlikleri kapsamında bir okulumuzda gerçekleştirilen programın sosyal medya üzerinden kamuoyuna yansıyan görüntüleriyle ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına gerek duyulmuştur. 10 Kasım Atatürk'ü anma programını anlamından uzaklaştırarak, pedagojik açıdan kabul edilemez bir algıya sebebiyet veren söz konusu etkinlikle ilgili inceleme-soruşturma başlatılmıştır" denildi.

"Secde söz konusu değil"

Öte yandan, öğretmen ve okul müdürünün ilk savunmasında "Etkinliği izleyen arka sıradaki öğrenci ile velilerin de kareografiyi görebilmeleri amacıyla dizlerinin üstüne eğildiklerini ve secdenin söz konusu olmadığı" yönünde ifade verdiği öğrenildi.

Ne olmuştu?

İlkokul çocuklarının, 10 Kasım'da Mustafa Kemal’i anma etkinliklerinde çekildiği ileri sürülen görüntüler sosyal medyaya düşmüş ve büyük tepki toplamıştı. Görüntüler üzerine Milli Eğitim bakanlığı tarafından konuyla ilgili soruşturma başlatılırken, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan etkinlikle ilgili yapılan açıklamada görüntülerin kabul edilemez olduğu belirtilerek, soruşturma başlatıldığı duyurulmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

H.Hüseyin ALTIN

Şu haber yazma tekniğinizi değiltirin ve sizde değişin biraz.bir haberi peşpeşe 5 paragrafta tekrar tekrar aktarmak zorundamısınız. Bir defa verince bizi anlamayacak kadar aptalmı zannediyosunuz yada siz o kadar aptalmısınız.
 • Yanıtla

bayram erdal

Sadece bi okul değil ki.Düğmeye basılmış gibi birkaç okuldan bu tip resimler geldi.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23