Siyonistlerin yeni oyunu Eurovision!

Türkiye’nin 2012 yılından beri haksız oylama gerekçesiyle katılmadığı Eurovision şarkı yarışması İsrail’in Kudüs’ü başkent yapma provokasyonuna malzeme yapılacak. Bu yılki yarışmayı kazanan İsrailli şarkıcının, “Bir dahaki sefere Kudüs’te” diye bağırması dikkatlerden kaçmadı.

17 Mayıs 2018 Perşembe 08:36
Siyonistlerin yeni oyunu Eurovision!

Ö.FARUK ŞAHİN / ANKARA 

ABD’nin Kudüs’ü, İsrail’in başkenti olarak meşrulaştırmak amacı ile elçiliğini taşımasının ardından uluslararası kamuoyunda bu yönde yeni gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’nin 2012 yılından beri haksız oylama gerekçesi ile katılmadığı Eurovision şarkı yarışmasında, geçtiğimiz pazar günü İsrail birinci ilan edildi. Her sene bir önceki sene kazanan ülkenin başkentinde düzenlenen yarışma önümüzdeki sene İsrail’in başkenti sıfatı ile Kudüs’te düzenlenecek.

İSRAİL BİRİNCİ İLAN EDİLDİ

Siyonist İsrail’in destekçisi ABD’nin elçilik oyunu ile Filistin’in kan gölüne çevrilmesinin ardından, yani bir oyun da sözde şarkı yarışması Eurovsion’da sahnelendi. Oylama sisteminin adil olmadığı gerekçesi ile Türkiye’nin 2012’den beri katılmadığı yarışmada, jüri ve halk oyları ile İsrail, şüpheli şekilde birinci ilan edildi.

SENEYE KUDÜS’TE!

Her sene birinciliği elde eden ülkenin yarışmayı kendi başkentinde düzenleme hakkı kazandığı organizasyonda, birinci ilan edilmesinin ardından sahneye çıkan İsrailli şarkıcının yaptığı konuşmada “Bir dahaki sefere Kudüs’te” diye bağırması ise dikkatlerden kaçmadı. Şimdiden 16 ülkenin katılacağını açıkladığı Kudüs’te düzenlenecek olan yarışmayı televizyonları başından yüz milyonlarca insanın izlemesi bekleniyor. Söz konusu yarışmayı Kudüs’te düzenleyerek tüm dünyaya ‘İsrail’in başkenti Kudüs’tür’ algısı oluşturmak isteyen İsrail, onlarca protestocu Filistinliyi acımasızca katletmişti.


Yeni Akit Gazetesi

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 17 Mayıs 2018 Perşembe 08:36

YORUM YAZ

    Günün Özeti

    Günün Karikatürü

    24 Ocak 2019