Siyonistler ibadet özgürlüğüne de el uzattı

İşgalci İsrail insanlık suçu işliyor... Kurban Bayramı namazını Mescid-i Aksa’da kılmak isteyen Müslümanlara, kuduz köpek gibi saldıran Siyonist İsrail’e TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan’dan tepki geldi. Turan, “Bu saldırı; sadece Mescid-i Aksa’ya gelen Müslümanlara karşı değil, insanlığa ve ibadet özgürlüğüne karşı işlenmiş bir suçtur” değerlendirmesini yaptı.

13 Ağustos 2019 Salı 12:29
Siyonistler ibadet özgürlüğüne de el uzattı

 Oğuzhan Gültekin  Ankara 

Filistinli Müslümanları kendi topraklarından çıkarmak için evlerini yıkan, hukuksuzca göz altına alıp günlerce işkenceler eden bebek katillerinin Mescid-i Aksa’da Kurban Bayram namazını kılmak isteyen mazlumlara saldırmasına TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan tepki gösterdi.

Kurban Bayramı’nda dahi mazlumlara huzur vermediler

Siyonist İsrail’in Müslümanların huzurunu bozarak, Ortadoğu’da terör estirdiğini söyleyen TBMM Türkiye-Filistin Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, “Siyonist İsrail, Mescid-i Aksa’da yeni bir saldırı yaparak Müslümanların Kurban Bayramı’nda dahi huzurunu bozmuş, peygamberler diyarında terör estirmiştir. Bu saldırı sadece bayram namazını ve ibadetlerini yerine getirmek için Mescid-i Aksa’ya gelen müslümanlara karşı değil, insanlığa ve ibadet özgürlüğüne karşı işlenmiş bir suçtur. İsrail polisinin Aksa’ya saldırısını şiddetle kınıyorum. Mescid-i Aksa kırmızı çizgimizdir. İşgalci ve yerleşimciler tarafından tekrarlanan saldırılara uluslararası toplumun, insan hakları savunucularının sessiz kalması zulme ortak olmak demektir” ifadelerini kullandı.

“Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim onurumuzdur”

Uygulamaların unutulmaz yaralar açtığını ifade eden Turan, “Yüzyılın ihanetini İslam toplumuna ve Filistinlilere onaylatmak için her türlü baskı ve şantajı yapanlar, azgınlıklarını artırırken Ortadoğu’da unutulmaz yaralar açmaya devam ediyorlar. Bilsinler ki Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim onurumuzdur ve parayla, hileyle, baskıyla satın alınamayacaktır. Eğer bugün Ortadoğu’da ve dünyada barış ve esenlik isteniyorsa ilk olarak Filistinliler özgürlüğüne kavuşmalı ve İsrail’in işgal ettiği topraklardan geri çekilmesi için Siyonist rejime baskı yapılmalıdır. Aksine onları cesaretlendiren ve destek olan her adım ateşe körükle gitmektir. İslam dünyasının sessizliği halkların içinde büyüyen öfkenin sessizliğidir.

Birleşmiş Milletler (BM) Filistin’in sessiz çığlığını görmezden gelmeye devam ederse ileride çok daha büyük bir şiddet ortamını hazırlayacaktır. Herkesin buna hazır olması, planlarını buna göre yapması gerekmektedir. İsrail akıttığı kanın hesabını mutlaka verecektir. Hayber’in yiğitleri, muhakkak bir gün gelecektir” dedi.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ağustos 2019 Salı 12:29

YORUM YAZ

 • burak burak 6 gün önce
  Ya Rabbi onlar bizden Mescidi Aksayı almaya çalışıyor...Mescidi Aksa ki senin Resulunun s.a.v emaneti...Ya Rabbi... Ya bize güç ver müdahale edelim...Ya da o zalimlerin yanlarına bu zulmü koyma Allahım...
 • OguzOguz6 gün önce
  Şu anki hükümetimiz,diğer islam hükümetleri uyarı yoluna gitse dahi belki başka bir zamanda başka hükümetler bu sorunu çözmek için Adım atacaklar.Çünkü bu sorunun çözümünün İslam dünyası tarafından bitirileceğini bizzat Allah Kuran’da söylüyor.Allah bunu yapacak milletleri tabiki söylemiyor ama müslüman ordularının Filistin deki yahudi fitnesini çözeceğini söylüyor.O yüzden Fatih sultan Mehmet han bile nasıl olsa Peygamberimizin hadisine göre birisi Konstantiniyye ti alacak demedi,Peygamberimzin övgüsüne layık olmak için orayı feth etmeyi olmazssa bu uğurda şehit olmayı göze aldı.Fatih sultan Mehmet han demedi peygamberimiz.Orayı alan Ne kutlu komutandır dedi.Günümüzde de aynı şekilde İsrail fitnesini bitirmek bizlere nasip olmasa bile bu uğurda ölümü göze alarak savaşmamız şart!Yoksa PKK da ekonomik yaptırımlarda,evanjelistlerin kışkırtmalarıda herzaman olacak!Yılanın başı kesildiğinde (İNŞALLAH BİR AN ÖNCE) o kaos ortamında hepsi çil yavrusu gibi dağılır!
 • SeymenSeymen7 gün önce
  Kafire fırsat verme Ya Rab!!!
 • selim ustaselim usta7 gün önce
  cok kanima dokunuyor, bu cibani artik ebediyyen kökünden kazimak lazim
 • ahmetahmet7 gün önce
  suni ABD-IRAN cekismesini tum muslumanlar birlikte asmali ve adiyla-saniyla GERCEK KUDÜSTE SIYONIST ZULMUNU GÜCBIRLIGI ILE FIILEN GEREKIRSE SAVAS ILE COZMEK ZORUNDA... BU MUSLUMANLARINNANAMUSU VE KIRMIZI CIZGISIDIR! Aksi halde bu "kiyamete kadar teror-isgal-ilhak sapik amacli gercek emperyalist olanSIYONISTLER VE DESTEKTICELERI" azginligi artiracak! KUFUR TEK MILLETTIR, KUFRE RIZA GOSTERMEK TE KUFURDUR! HAYDI HAREKET ZAMANI...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ağustos 2019