• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sıpayı köpeğe boğduran cani serbest bırakılmıştı... Yeni gelişme

Ankara'da, kendisine ait 2 çoban köpeğini eşek yavrusuna saldırtarak, görüntülerini sosyal medya hesabından yayınlayan Berat Kaya, gözaltına alınmış ve ifadesinin ardından serbest bırakılmıştı. Kaya'nın serbest bırakılmasının ardından gelen tepkiler nedeniyle, yeniden gözaltı kararı verildiği öğrenildi.

Yeniakit Publisher
2020-05-04 10:15:00 - 2020-05-04 10:19:57
Sıpayı köpeğe boğduran cani serbest bırakılmıştı... Yeni gelişme

Ankara’nın Haymana İlçesi Boğazkaya köyünde, annesin yanındaki sıpayı, kangal köpeklerine parçalatarak öldüren ve bu anları videoya çekerek sosyal medya hesabından paylaşan Berat Kaya’ya sosyal medyadan tepki yağıyor. Hayvanlara yapılan eziyetin cezasız kalmasını istemeyen binlerce sosyal medya kullanıcısı Berat Kaya’nın tutuklanması talebinde bulunuyor.

Yavrusu kangal cinsi köpeklere parçalanan eşeğe Ankara Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Ankara Büyükşehir Belediyesi Veteriner ve Hayvanat Bahçesi Şube Müdürü Mustafa Şener, olayda yavrusunu kaybeden eşeğin güvenli bölgeye nakledildiğini duyurdu.

Ankara Valiliği Açıklama Yayınladı

Ankara Valiliği resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı mesajla şüpheli Berat Kaya'nın yakalandığını ve adli soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Ankara Valiliği yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

"03.05.2020 tarihinde 112 Acil Çağrı Merkezine yapılan bir ihbarla, ilimiz Haymana ilçesinde B. K.nın kendisine ait çoban köpeklerini eşek yavrusunun üzerine saldırttığı ve bahse konu bir videoyu kendisine ait Tiktok sosyal paylaşım sitesi üzerinden yayımladığı tespit edilmiştir. Söz konusu ihbarı müteakip Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı’na bilgi verilmiş ve Cumhuriyet Savcısı tarafından şahsın mevcutlu olarak adli makamlara sevk edilmek üzere gözaltına alınması talimatı ile şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır. Olayla ilgili olarak adli soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunulur."

Berat Kaya gözaltına alındı

Evinde bulunamayan Berat Kaya, Haymana İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince Haymana ilçesi Boğazkaya Mahallesi’nde yakalanarak gözaltına alındı.

Serbest bırakıldı

Nöbetçi Haymana Sulh Ceza Hakimliği’ne çıkarılan Berat Kaya Adli Kontrol Şartıyla serbest kalırken, Kaya hakkında Kabahatler Kanunu uyarınca ayrıca işlem yapıldığı da öğrenildi.

Tepkiler üzerine tekrar gözaltında

Hayvanları Koruma Kurtarma ve Yaşatma Derneği (HAYKURDER) verilen karara tepki gösterdi.

HAYKURDER şu ifadeleri paylaştı:

Bugün savcılık tarafından tutuklama istemiyle sevk edilen Berat Kaya adlı caniyi aldı karşısına hakim Türk Milleti adına.

Baktı vahşet dolu dosyasına ve “karar” dedi! Serbest bıraktı, eve gönderdi. Kıytırık bir adli kontrol kararıyla…

Bir kez daha “Batsın bu dünya!” 

HAYKURDER tarafınad nayapılan ikinci açıklam aise şöyle:

1) Ankara Haymana'da sıpa ve eşeklere kangal köpeklerle saldıran Berat Kaya bu sabah 04.30'da Jandarma ekiplerince gözaltına alınarak bugün Savcılığa sevk edildi.

2) Savcılık sorgusu tamamlanan Berat Kaya tutuklama istemi ile hakimliğe sevk edildi.

3) Olay 2 ay önce gerçekleşmiş olmakla beraber bu vahşi saldırılar aynı şahısça devam ettiriliyor. Ne yazık ki olayın mağduru sıpa hayatta değil. Ancak aynı adreste aynı şekilde saldırıya uğramış olan yaralı 2 eşek var!

4) 2 yaralı eşek ve saldırı aracı olarak kullanılan köpekler şu ana kadar DKMP ekiplerince koruma altına alınmadı. Bu hususta temaslarımız sürüyor. Önceliğimiz henüz yaraları yeni olan 2 eşek ve köpeklerin kurtarılmasının sağlanması.

Gelişmeleri paylaşacağız..."

HAYKURDER ve binlerce vatandaşın tepkisi üzerine Berat Kaya'nın tekrar gözaltına alındığı öğrenildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Anadolu Aslani

bu it hdpkk li yani normal...!! bu hdpkk'li, hayvandan asagi bu yaratik masum bir hayvani diger masum bir hayvana telef ettirmis...memleketteki tum hdpkk li asagilik cinsler itlaf edilmelidir.
 • Yanıtla

atakan699

adaletli karardan dolayi deyil, tepkilerden dolayi tutuklanmis yani adalet yerini bulmamis o zaman neden serbest birakilmis?
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı