• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şimdi de ekonomist kesildi... Fehmi Koru’dan akılalmaz felaket tellallığı!

Abdullah Gül’e olan yakınlığı ile bilinen gazeteci yazar Fehmi Koru, kendince 'ekonomi' mesajı verdi. Koru, “Ekonomik sıkıntıların daha da artacağı günlere doğru yol alıyoruz.” dedi. Koru’nun felaket tellallığı yaparak kendi ülkesinin geleceğini karartması ve umutsuzluk aşılaması ‘pes’ dedirtti.

Yeniakit Publisher
2021-12-02 08:32:00 -
Şimdi de ekonomist kesildi... Fehmi Koru’dan akılalmaz felaket tellallığı!

Siyasetçilerden sanatçılara yediden yetmişe herkesin ekonomist kesildiği son günlerde Türkiye üzerinde yürütülen dolar oyununu fırsat bilen muhalif kesim yerli ve milli duruş sergilemek yerine yurtdışı odaklı faiz lobilerinin değirmenine su taşıyor.

Fehmi Koru'dan felaket tellallığı

Son ‘felaket’ teorisi ise Abdullah Gül’e yakınlığı ile tanınan gazeteci yazar Fehmi Koru’dan geldi. Siyasi görüşlerini baz alarak ekonomik olarak kendi ülkesinin geleceğini karanlığa gömmeyi ve insanlara umutsuzluk aşılamayı tercih eden Koru, hiç bir ekonomik veriye dayandırmadan ekonomik sıkıntıların daha da artacağı görüşünü dile getirdi.

Koru, köşe yazısında ‘yardımlaşma kültürünü’ ele aldı. Almanya’daki bir komşuluk örneği üzerinden bir yazı kaleme alan Koru, “Ekonomik sıkıntıların daha da artacağı günlere doğru yol alıyoruz. Yardımlaşma alışkanlığını yeniden kazanmaya başlasak iyi olacak.” diye yazdı.

‘Almanya’da ayva ikramı’ haberi üzerinden değerlendirmede bulunan Koru, “Ne yalan söyleyeyim bu haber ve habere konu olan yardımlaşma hoşuma gitti. Hele bu girişimin sahibinin bizim ülkemizden oraya göçmüş biri olduğunu da öğrenseydim haber daha da hoşuma giderdi. Alman bunu yapıyor da başkalarının benzer girişimleri yok mu? Var.” dedi.

Koru, “Sıkıntılı günlere doğru.. Yardımlaşmanın birden çok yöntemi var…” başlıklı yazısının bir bölümünde şöyle devam etti:

“Askıda ekmek uygulaması pek çok yerde uygulanıyor bizde. Fırından kendileri için ekmek alırken, ihtiyaç sahiplerini düşünerek bir-iki ekmeğin parasını fazladan ödeyip onları askıya yerleştirenler giderek çoğalıyor. İhtiyaç sahipleri kimselere görünmeden askıdaki o ekmekleri alıyorlar.

Fırınlarda özel bölmeler var ‘askıda ekmek’ için…

Ne güzel değil mi?

Ekonomik sıkıntıların daha da artacağı günlere doğru yol alıyoruz.

Yardımlaşma alışkanlığını yeniden kazanmaya başlasak iyi olacak.”

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Mehmet

Bunun olması için elinizden geleni yapıyorsunuzdur. Ekonomi kötü diyenlere tüm müslümanlara örnek Hn Peygamberimizin yokluk boykot yıllarında yaşadığı sıkıntıları hatırlamalarını tavsiye ederim. Birde rahmetli Erbakan'ı iktidardan indirdikten sonra ekonominin ne hal aldığını.
 • Yanıtla

099

lsraf gırla. kolay ve fazla kazanmak ençok istenen şey. kanaat tasarruf yok. üretim meşakkatli bir iş olduğu için uzak dur. sonra açım işsizim diye nara at bu güruh için daha bu günler çok iyi günler..
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23