• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Şımarık gençler ve onları şımartan aileler bu haber size! Öğretmenin feryadı gündeme oturdu

Yeniakit Publisher
2024-06-24 14:14:00 -

Bir öğretmenin feryadı, eğitim sistemimizin içinde bulunduğu durumu gözler önüne serdi.

On dokuz yıl boyunca büyük bir istek ve gayretle görev yaptığını belirten öğretmen, son yıllarda mesleğinden soğuduğunu ifade etti. Öğretmenin dile getirdiği en büyük sorunlardan biri, öğrencilerin sorumsuz ve şımarık tavırları.

Her şeyi başkaları tarafından yapılmış, hiçbir zaman hiçbir konuda çaba göstermemiş, emek vermemiş, her şey ayağına gelmiş, şımarık bir öğrenci grubuyla çalışıyorum artık,” diyen öğretmen, bu durumun gelecekte daha da kötüleşeceğinden endişe ediyor.

İşte öğretmenin açıklamaları:

Kendimi bildim bileli öğretmen olmak istedim. Ve gerekenleri yapıp öğretmen oldum. On dokuz yıl fiilen gayet istekle öğretmenliğini gerçekleştirdim. Ama son yıllarda öğretmenlik o kadar sıkıntı vermeye başladı ki bırakmayı düşünüyorum. Çünkü sorumsuz öğrenciler, her şeyi başkaları tarafından yapılmış hiçbir zaman hiçbir konuda çaba göstermemiş, emek vermemiş, her şey ayağına gelmiş, şımarık, hiçbir şeyin kıymetini bilmeyen bir öğrenci grubuyla çalışıyorum artık. Ve bundan sonrasında zaten bu durum daha da artarak devam edecek. Zaten son dokuz yıldır sürekli söylediğim bir şeydi. Bu şekilde devam ederse ülke çok kötü zamanlara girecek diye. Ve geldi de gerçekten. Çünkü bizler çocuklarımıza iyilik yaptığımızı sanırken aslında zarar veriyoruz. Hem çocuklarımıza hem de topluma.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Çocuğa Aile Eğitim veremiyor çünkü Aile de cahil Sevgi veremiyor çünkü kavga dayak sevgisiz büyümüşler Ahlak veremiyor çünkü ailede Ahlak yok Din İman veremiyor çünkü dini konularda inanılmaz cahiller Ve bu şımarık ne yapacağını bilmeyen Kimliksiz çocuklara Okullardada yeterli Eğitim verilemiyor çünkü Öğretmenlerin bir çoğu Eğitimsiz ve Yetersiz Devletin Eğitim Adalet Ekonomi sistemleri çökmüş Devlet olmanın Mantığı ruhu çökmüş Vatandaşı olmayan bir yabancı pekala vatandaştan daha ileri para ve hizmet alabiliyor Bu ruhsal çöküntü içerisinde olan bu

2525

Çünkü akp bunu yaptı.ogrencilerle konuştuğunda söyledikleri sey herşey torpil olmuş artık akpli olmayan ise giremez diyorlar.bu yüzden okutmanında bir faydası yok diyorlar.
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23