• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

"Sesleri Anadolu'dan duyuldu" diyen Erbakan'dan tokat gibi sözler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, CHP, İYİ Parti, DEVA, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin oluşturduğu 6'lı masayı hedef aldı. Masadaki isimlerin ülkenin problemlerine çözüm üretmediklerini ifade eden Erbakan, "Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye'den, Anadolu'dan duyulmaya başlamıştır" diye konuştu.

Yeniakit Publisher
2022-07-04 08:44:00 -
"Sesleri Anadolu'dan duyuldu" diyen Erbakan'dan tokat gibi sözler

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Eskişehir İl Başkanlığı 2. Olağan Kongresi'ne katılmak üzere kente geldi. Tek listeyle girilen seçimde, Osman Mandacı Yeniden Refah Partisi Eskişehir İl Başkanı olarak seçildi. Kongre'ye Parti Genel Başkanı Fatih Erbakan'ın yanı sıra teşkilat üyeleri ve vatandaşlar da katıldı.

Kongrede bir konuşma gerçekleştiren Erbakan, altılı masanın çok uzun ömürlü olmayacağını belirterek, "Karşınıza bir altılı masa çıkıyor ve daha şimdiden koltuk kavgasına düştüklerinin sinyallerini vermeye başladılar. Sen mi cumhurbaşkanı olursun? Ben mi bakan olurum? Masanın bir tarafında eski AK Partili başbakan, bakanlar ve eskiden AK Parti hükümetlerinde görev yapanlar. Masanın diğer tarafı eskiden AK Parti'de görev yapanlardan cumhurbaşkanı olmaz, diyor. Bizim eski AK Partili bakanlar, başbakanlar masanın bu tarafına cevap veriyor." ifadelerini kullandı.

Sözlerini sürdüren Erbakan, "Cumhuriyet Halk Partisi Başkanı kendisi cumhurbaşkanı olmak isterken, İYİ Parti tarafı başka bir aday çıkarmak istiyor. Bu yetmiyor İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan'ıyla, CHP Genel Başkanı arasındaki cumhurbaşkanlığı adaylığı rekabeti her geçen gün artarak devam ediyor. Bütün bunların üstüne CHP'li Bolu Belediye Başkanı kendi genel başkanını cesaretsizlikle suçluyor, aday olamayacaksan ben çıkıyım aday olayım, çekil önümde durma diyor." şeklinde konuştu.

Erbakan sözlerini şöyle tamamladı: "Böyle bir tablonun içerisinde biz ne diyoruz. Altılı masadan gelen çatırtılar, patırtılar bütün Türkiye'den Anadolu'dan duyulmaya başlamıştır. Çok uzun ömürlü olmayacağı da açık bir şekilde ortadadır. Masadakilerden hiçbir tanesinin ülkenin temel problemleriyle ilgili somut bir çözüm önerisi yok"

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

İbrahim Alkılıç

Ne Libya, ne Suriye, ne terör, ne İsveç, ne muhalefetin yalanları.. Hiç bir mühim konuyu konuşmuyorsun. Devletin hiç bir derdine dokunmuyorsun. Hep boş şeyler. Git eski chp li M. İnce'den kurs al bari.

anadolu kartalı

6LI masa bir zillet rezil iblislerin ittifakıdır
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23