Şer odakları yine işbaşında

28 Şubat sürecinin mimarlarından olan sözde STK’lar ve meslek örgütleri, birlik ve beraberliğe en ihtiyaç duyduğumuz şu süreçte yine millete kafa tuttu. Barış Pınarı Harekatı’na karşı bildiri yayınlayan şer odakları PYD/PKK terör örgütünden yana saf tuttu.

12 Ekim 2019 Cumartesi 09:20
Şer odakları yine işbaşında

Mesleklerinin sorunlarını çözmekten ziyade marjinal sol örgütler gibi davranan ve her fırsatta devlet ve millet aleyhine çalışan meslek örgütleri yüzsüzlükte sınır tanımıyor. 28 Şubat sürecinin baş aktörlerini de yanlarına alan sözde meslek örgütleri milletimizin kuyusunu kazmaya büyük bir iştahla devam ediyor. Devletimizi zor duruma düşürmek için hiçbir fırsatı kaçırmayan şer odakları, Barış Pınarı Operasyonu üzerinden büyük bir manipülasyona imza atıyor. İdeolojik aidiyetlerini bir yular gibi boyunlarına geçiren ve dünya görüşlerinin esiri altına giren meslek örgütü yöneticileri “Bu toprakların ihtiyacı adalet, demokrasi ve barıştır” isimli bir bildiriyle devlete meydan okudu. DİSK, KESK, TMMOB ve TTB imza koyduğu ihanet manifestosunda PKK/PYD terör örgütüne tek bir laf edilmedi.

Terör örgütünü savundular

Kundaktaki bebeklerimizi dahi şehit eden alçakların kökünün kurutulmasına yönelik başlatılan operasyonu zaafiyete uğratmak ve kahraman askerlerimizin moralini bozmak için hazırlanan alçak bildirinin kılıfı ise ‘barış’ oldu. Yıllardan beridir vatandaşlarımızı katleden örgüte sesini çıkarmayan sözde meslek örgütlerinin ve sendikaların, teröristleri savunan bir bildiriye imza atması ise kamuoyunda infiale yol açtı. Şanlı mücadelemizin basit bir ‘askeri macera’ olarak nitelendiği bildiride, “Böylesi bir askeri maceranın hiçbir sorunu çözmeyeceğini, aksine ülkemizin temel sorunlarını derinleştireceğini görenler için, göz göre göre susma zamanı değildir. Suriye’de girilmek istenen yeni maceranın, daha önce girilen maceralarda olduğu gibi, bu temel sorunları çözmek bir yana daha da derinleştireceği açıktır” ifadelerine yer verildi.

Devlet ve millet düşmanları

Birçoğunun başında Türk ibaresi bulunan ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kanunlarına tabi olan kuruluşların böylesine pervasız bir tutum sergilemesi ise maşeri vicdanı yaraladı.

Böylesine kritik bir süreçte devletten ziyade eli kanlı hainlerden yana yer alan STK’lar ve meslek örgütlerinin kirli yüzü bir kez daha gün yüzüne çıkmış oldu.

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 12 Ekim 2019 Cumartesi 09:20

YORUM YAZ

 • HakimHakim5 gün önce
  Devlet, bu STK kimliği altındaki tuhaflıkları; zorunlu aidat vs ile anayasa aykırı biçimde fonlamalarının önüne ne zaman geçecek. Bunlara üyelik zorunlu olamaz. Bu ne yahu
 • selim ustaselim usta5 gün önce
  ne olduklari zaten belli
 • meçulmeçul5 gün önce
  ne kadar ..........çoçuğu varsa hepsine birer kurşun var bizdede
 • mehmet soylumehmet soylu5 gün önce
  o rus bu çocukları ne yapsın? basit bir soru soruyorum
 • abdrhmnabdrhmn5 gün önce
  kapatın şu pislik vatan hainlerinin şer odalarını
 • Bestami ERSÖZBestami ERSÖZ5 gün önce
  İsimlerinden Türk ismi alınsın. Sıradan derneğe dönüşsün bu terör seviciler.Birde hareket bolgesinde sevdiklerinin yanina gitsinler.Beklesinler geliyoruz.
 • VatandaşVatandaş5 gün önce
  Bunlar böyle yaptığı sürece terörde bitmez dış baskıda bitmez önce içimizi kurutmalıyız
 • ahmetahmet5 gün önce
  niye bunları coplamıyorsunuz...
 • Üç hilalÜç hilal5 gün önce
  Bunlar ilim irfan odası değil terör yuvası bu mimar ve mühendisler en ufak bir depremde bile dökülen binaların sorumlusudur utanmaz adamlar önce işinizi düzgün yapın ... Bu pkk lılar sizi çok mu öptü de kanka olmuşsunuz
 • Kemal YılmazKemal Yılmaz5 gün önce
  Söylenecek tek şey var bu pekaka yalayıcılarına, kahrolsun vatan hainleri!!
 • ahmetahmet5 gün önce
  bu açıkça vatana ihanet...bunların SİVİL olduğu TOPLUM adına hareket ettiği, gayrımilli örgüt olduğu halde KURULUŞ (STK) olduğu yalan...bunlar CİDDİ DENETİM YAPILMAYAN AİDAT GELİRİOLMASA yurtdışından fon aramak zorunda kalırlar... BUNLARIN MESLEK ADINA YAPTIKLARI SINIRLI, MUTLAKAAİDAT ZORUNLULUĞU KALDIRILMALI VE ALTERNATİF MESLEK KURULUŞLARINA İZİN VERİLMELİ
 • emekli çavuşemekli çavuş5 gün önce
  BU...ODALARIN.....NE...FAYDASI...VAR....????...HEPSİ....BAĞLAR...GAZELİ.......BU...ODALAR...KAPATILMALI......BU...KONU...TARTIŞILMALI.......NE...YAPMIŞLAR..???NEYE...KATKILARI...OLMUŞ....KİME...FAYDALARI...VAR....????????
 • mutmainemutmaine6 gün önce
  ODALARA ÜYELİK ZORUNLU OLMAMALI .... EY Devletgöz göre göre bunlara fırsat verme....ASKERİ MACERA DİYENLER VAR!!! ÜLKEYE BAK, ADALETE BAK

Günün Özeti

Günün Karikatürü

17 Ekim 2019