• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Senin dininde asker, polis vurmak mı var Faruk? HDP'li Gergerlioğlu'ndan 'din' istismarı!

Burdur Valiliği, Merkez Ulu Camisi'nde, Cuma Hutbesi okunurken "Hepimiz açız" diye bağıran kadının alkollü olduğunu tespit ettiklerini ve kadının tedavisi ile ihtiyaçlarının karşılanmasına başlandığını açıkladı. Asker ve polislerimizi şehit eden teröristlere tek kelimesi olmayan HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, Burdur'da yaşanan olaya ilişkin, "Benim inandığım din bu değil." açıklaması yaptı.

Yeniakit Publisher
2022-01-22 18:33:00 - 2022-01-22 18:38:23

 Yeniakit.com.tr 

Burdur Valiliği, Ulu Camii'nde, bir kadının Cuma Hutbesi okunurken, erkeklerin olduğu bölüme girerek, "Hepimiz açız" diye bağırdığı olaya ilişkin açıklamada bulundu. Valilik tarafından yapılan açıklamada, kadının alkollü olduğu belirtildi:

'Tedavisi ve ihtiyaçlarının karşılanması için gerekli çalışma başlatılmıştır'

21/01/2022 tarihinde ilimiz Merkez Ulu Camii’nde Cuma Namazı öncesi vaaz esnasında Z.D. isimli kadın bir vatandaşımız cami içerisinde cemaate hitaben bazı söylemlerde bulunmuştur.

Yapılan incelemede; Z.D. isimli vatandaşın olay anında alkollü (2.32 promil) olduğu tespit edilmiş, vatandaşın tedavi ve ihtiyaçlarının karşılanması için Valiliğimizce gerekli çalışmalar başlatılmıştır.

Valiliğin açıklamasında, Z.D adlı kadının "alkol" tedavisine başlandığının ve gerekli ihtiyaçlarının da karşılanacağının belirtilmesine karşın, HDP Hocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "din" sömürüsü yaptı. Hz. Ömer'in (r.a) camide kendisini eleştiren kadına davranışını örnek gösteren HDP'li Gergerlioğlu, valiliğin, kadının ihtiyaçlarını karşılamasından bahsetmedi. Dağda askerlerimizi şehit eden, polislerimize kurşun sıkan teröristlerin eylemi karşısında, "Benim inandığım din bu değil. Yanlış yapıyorlar." diyemeyen Gergerlioğlu, Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, "Burdur Valiliği, 'alkollü' deyip kurtulmaya çalışmış!! Camide açlığını haykıran kadın doğruyu söyledi, İmam, Allah'ın ayetini okuyarak onu susturmaya çalıştı! Benim inandığım din, bu değil! Hz. Ömer camide kendisini eleştiren kadını haklı bulmuş,ondan özür dilemişti. Ya şimdi?

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Orhan İnan

İNSAN BU LAFLARI EDER İKEN BİRAZ UTANIR. SARHOŞ KADININ NARASINA DİNDARLİGİNİZ ELVERMEZ VE SAHİP ÇIKMANIZI SAĞLAR İKEN, ŞEHİT EDİLEN BİNLERCE MASUM ASKER VE POLİS İLE SİVİL CANLARA KARŞI NİÇİN HAREKETE GEÇMEZ..MÜNAFIKLIK BÖYLE BİR ŞEY..YUH OLSUN SİZİN GİBİ KATİL SEVİCİLERE RIYAKARLARA..

Urfalı

Allah seni ıslah etsin Grogeriyanlı oğlu. İşin gücün yalan dolan. Ülkesine milletine ihanet eden hain
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23