• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selçuk Bayraktar açıkladı... Yurt dışına satılan SİHA'lar Türkiye'ye karşı kullanılabilir mi?

Yeniakit Publisher
2023-01-04 00:16:00 - 2023-01-04 00:17:08
Selçuk Bayraktar açıkladı... Yurt dışına satılan SİHA'lar Türkiye'ye karşı kullanılabilir mi?

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, katıldığı bir programda yurt dışına satılan SİHA'ların Türkiye'ye karşı kullanılıp kullanılamayacağı yönündeki soruya cevap verdi.

Baykar Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, TV100’de yayınlanan Candaş Tolga Işık'ın sunduğu "Az Önce Konuştum" programına konuk oldu.

Yurt dışına ihraç edilen SİHA'ların Türkiye'ye karşı kullanılıp kullanılamayacağı yönündeki soruya cevap veren Selçuk Bayraktar şu ifadeleri kullandı:

"Elbette yurt dışına SİHA sattığınız ülkelerle yakın ilişkiler içerisindesiniz ve böyle beklentileriniz olmuyor. Ayrıca biliyorsunuz ki bunlar yüksek teknoloji cihazları ve yüksek teknoloji cihazlarını yazılımlarla donatıyorsunuz. Yazılıma da sadece o teknolojiyi geliştirenler hükmediyor. Ama Türkiye’nin SİHA sattığı ülkelerle zaten stratejik ittifakı var demektir."

Bilgi güvenliği ile ilgili de özel tedbirler aldıklarını dile getiren Bayraktar, "Artık bu devirde biliyorsunuz devletler de hackleniyor. Tüm bunlara karşı özel tedbirler alıyoruz" dedi.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

vatan-sever

bence verilen cevap yeterli degil! siha üreten ülkeler öyle her isteyene satmiyorlar; ülkelerinin cikarlari dogrultusunda satis karari veriyorlar. döviz getiriyor, ihrac ediyoruz diye herkese satmamamiz lazim bence. saygilar

Hüseyin tan

Yani zaten bunun yazımlarını eğer her ürün sattığınız ülkelerle verirseniz Türkiye'nin sonu olur
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23