• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Selahattin Demirtaş ilk açıklamasında tehdit etti! 'Çıktığımda yüzleşeceğiz'

Yeniakit Publisher
2024-05-17 23:18:00 - 2024-05-18 00:42:52
Selahattin Demirtaş ilk açıklamasında tehdit etti! 'Çıktığımda yüzleşeceğiz'

Kobani davası kapsamında çeşitli suçlardan 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş ilk açıklamasını T24'e yaptı.

Demirtaş, hakkındaki hapis cezasına ilişkin T24’ten Murat Sabuncu’nun sorularını cevapladı.

Yaptığı sokağa çıkma çağrısıyla aralarında Yasin Börü'nün de olduğu 46 kişinin ölümüne sebep olan Demirtaş, "barış" yanlısı olduğunu iddia edip, "Kürt" vatandaşları kışkırtacak ifadeler kullandı.

"Türkiye Cumhuriyeti devleti, Kürtlerin demokratik siyasette mücadele etmelerini ve bu yolla güçlenmelerini, dağa çıkıp silah almalarından daha tehlikeli görüyor. Çünkü savaşarak Kürtleri yok edebileceğine inanıyor ama siyaseten baş etmenin mümkün olmadığını düşünüyor. Devlete kalsa hepimizin dağa çıkıp silah almamızı, bizimle savaşıp bizi öldürmeyi tercih eder" diyen Demirtaş, sözlerinin devamında ise tehditler savurdu.

'Çıktığımda yüzleşeceğiz'

Selahattin Demirtaş, şunları söyledi:

Dışarıda olsam yanımda iki cümle kurmaya cüret edemeyecek tipler, nasılsa cezaevinden cevap veremem diye arkamdan atılmadık iftirayı, edilmedik hakareti bırakmadılar. Çıktığımda hepsiyle yüzleşeceğiz elbette ancak halkımız bilmeli ki bizi bunca yıl içeride tutup ağır cezalar verilebilmiş olunmasının bir nedeni de bu siyaset tüccarlarıdır. Günü geldiğinde, bütün bu siyaset tüccarı keneleri halkımızın yakasından silkeleyip atacağımızdan herkes emin olsun.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Murat

Çıkabilirsen tabi... Yat kalk idam olmadığına dua et. Devlet devlet olsa şimdiye kadar dilinizi kesmişti.

ebru

Tam bir kulhanbeyi Birde iceride ha... disarida olsa kim bilirubine ne yapar. Hotel Californië madaallah hapishane degil
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23