Seçimleri bilen anketçiden dikkat çeken Ali Babacan çıkışı!

A&G Araştırma Şirketi Müdürü Adil Gür, yeni parti kuracağı iddia edilen Ali Babacan ile ilgili çarpıcı yorumlarda bulundu.

11 Temmuz 2019 Perşembe 23:23
Seçimleri bilen anketçiden dikkat çeken Ali Babacan çıkışı!

A&G anket şirketi müdürü Adil Gür, Ali Babacan'ın kuracağı partinin geleceği hakkında değerlendirmelerde bulundu.

31 Mart yerel seçimlerinde başarılı sonuçlara ulaşan A&G Müdürü Adil Gür, Babacan’ın partisinin resmilik kazandığında yapılacak araştırmadan çıkacak sonucun daha sağlıklı olduğunu belirtti.

AK Parti’nin lider partisi olduğunu söyleyen Gür, “Oy verenlerin ezici çoğunluğu, partiye değil Recep Tayyip Erdoğan’a oy veriyor” ifadelerini kullanırken, Ali Babacan için şu ifadeleri kullandı:

“Babacan’ın geleceği ekonomiye bağlı”

Görev başında olduğu dönemde, ekonomi alanında başarılı bir süreç geçirmiş ve yıpranmamış bir isim Ali Babacan. Babacan’ın geleceğinin, iktidarın önümüzdeki dönemde ekonomideki başarı veya başarısızlığıyla ilgili olduğunu düşünüyorum.

“AK Parti’yi karpuz gibi bölmez”

“Babacan ve Gül hareketinin AK Parti’yi karpuz gibi ortadan ikiye böleceği veya üçte birini partiden koparacağı kanaatinde değilim.” diyerek sözlerine devam eden Gür, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde yüzde 1 oyun bile çok önemli olacağını vurgulayarak, Babacan’ın kuracağı partinin alacağı oyun büyük bölümünü AK Parti’den koparacağını ifade etti.

“Lider hareketi olmayacak”

Babacan’ın kuracağı partinin AK Parti tabanından büyük grupları koparamayacağını savunan Gür, ekonomide çalkantılı bir süreç yaşanırsa tercih sebebi olacağını da sözlerine ekledi.

Gür, Babacan’ın partisinin sadece AK Parti’den değil, diğer partilerden memnun olmayan seçmenleri de bir araya getirebileceği görüşünü savunurken, yeni partinin bir lider hareketi olmayacağı öngörüsünde de bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Temmuz 2019 Perşembe 23:23

YORUM YAZ

 • ademadem9 gün önce
  O kafayla chp nin ekmeğine yağ sürersiniz hiç utanma yokmu sizde nasıl halkın karşısına çıkıp oy isteyeceksiniz gidin iyi partiye katılın yok ama sizi kesin yahudiler yönlendiriyor
 • Ganimeti paylaşırken çaktırmayın usulcalam Ganimeti paylaşırken çaktırmayın usulcalam 9 gün önce
  ABD ve Avrupa'ya güven veren tiplerden sakınınHerkesi trene alırsan böyle olur işteMuhsin Yazıcıoğlugibi adam lazım Kelle sayısına bakmayan net pazalıksız
 • TurgutTurgut9 gün önce
  Banknot bekleyenler acsinlar bakalim dukkanlarini, ancak bozuk para toplarlar..
 • Emre BayındırEmre Bayındır9 gün önce
  Adil Gür' mü seçimleri bildi? :)) Yapmayın Allah aşkına. Seçimleri birebir tahmin eden yegane firma, Bekir Ağardır'ın başkanı olduğu Konda olmuştu. Bir de onun görüşlerine başvurun derim ben.
 • Adaletsiz yönetimeAdaletsiz yönetime9 gün önce
  7 seneden beri diyanette aylık 11 gün sigorta ile ve asgari ücretin yarisi kadar maaşla çalişıyoruz.Bu rakamlar en yuksek rakamlar üstelik.Hiçbir sosyal hak ve güvence yok.Hükümet her seçim öncesi bu problemin çözülecegine dair söz veriyor sonra unutulup gidiyor.Bu derin adaletsizliğinizin,zulmünüzün Allah katinda mutlaka karsiligi olacakti
 • Spesifik Spesifik 10 gün önce
  ..Bundan bı cacık olmaz
 • SpesifikSpesifik10 gün önce
  Bundan bı cacık olmaz
 • FetöFetö10 gün önce
  Fetönün kökü kazilsaydı bu ipsizler ortada gezemezdi..bu zamanın Sadettin köpeği ... Tayyip Erdoğan başbakan iken arkasında göz yaşları döküyordu...
 • İsmail UÇAKİsmail UÇAK10 gün önce
  İlk etâptâ % 12 oranında oy alabilir!
 • serhatserhat10 gün önce
  babacan batının desteğini alırda ne hitabet var ne etkileyicilik.kendisine kim oy verir?
 • Salih kökcüSalih kökcü10 gün önce
  Lider olmak öyle kolay değil millet oyu erdoğana veriyor
 • Mehmet Mehmet 10 gün önce
  Babacan ak partiden yüzde 12 alırsa oy oranı en az yüzde 18 o zaman.Iyi partiden ve chp den de oy kayması kesin olur.Ak partiden eğitimli kişilerin oyunu alır ifadesi doğru.Ak partiyi bitirir
 • Yunus 16 Yunus 16 10 gün önce
  BABACAN BABAYI ALIR! ALİ CHP VE IYI OYLARINI BÖLER! AK PARTİ DE PARTİ OYU YOK, ERDOĞAN SEVENLERİN LİDER OYLARI VAR!! CHP PARTİZAN OYLAR, AK PARTİ LİDER OYLARI. ÜÇ KALLEŞLER BİR TANE ERDOĞAN OY UNU DEVŞİREMEZ. ÇOK ÖRNEK VERİLEBİLİR! MESELA BURSA NİLÜFER ERDOĞAN OYU %39-40. SON BELEDİYE BAŞKANI ADAYI % 35
 • rifatrifat10 gün önce
  Babacan sen kimsin?ne ayaksınız siz?GÜL+BABACAN+DAVUTOĞLU sizlerde hakanımız RTE gibi liderlik vasfının % 1 i yok,hakanımız sayesinde bir yerlere geldiniz,dolayısıyla 7 düvelle mücadele eden hakanımız RECEP TAYYİP ERDOĞAN IN sonuna kadar arkasındayız,amacınız millete hizmet etmek olsaydı zaten hakanımızın yanında dururdunuz ama amacınız bu değil amacınız fesatlık ve milleti parçalayıp hakanımızın oyunu azaltmak,bunu sağır sultan bile biliyor,başaramayacaksınız ! bu milleti bölemeyeceksiniz ALLAH IN İZNİYLE,Abdüllatif abiniz gibi tarumar olacaksınız !!
 • Leyla Leyla 10 gün önce
  Ulan bu herif sanki aydan geldi ne mal olduğunu cümle alem biliyor .AKP hükümetisayın CUMHUR BAŞKANINIMIZekonomi yi bu herife teslim etmedi mi ? Etti de ne oldu ? Ekonomimizi beceriksizliğinden yerlerde surundurmedi mı,sonra CUMHUR BAŞKANINI MIZDA bu parlatmayaçalışılan bu herifte alıpMehmet Şimşeğeverip toparlatmadimi? Bırakın yahu insanların aklıyla oynamayin
 • GENÇTÜRK GENÇTÜRK 10 gün önce
  Nankör den ne lider olur ne de devletadamı. Nihayet nankör luk ederek devlet adamıolmadığınıispatladı.TAYYİPErdoğan'abu nankörü kim önerdi isesayınCumhurbaşkanıbu şahsı açıklamalıdır.
 • Deli İboDeli İbo10 gün önce
  Babacan eskiden babacandı, şimdi efendileri emretti afacan lık peşinde.O sanki bilmiyormu? Reis'le baş edemeyeceğini, o tasmalı hainin derdi Pensilvanya'daki efendisinin emrini yerine getirerek acaba Reis'i 1-2 puan gerileterek %50’nin altına çekebilirmiyim derdinde, yoksa oda biliyor kendisinin bir bok olmadığını. Fetö sümüklüsü Meral'i saldı, o başaramadı, demekki Babacan melunu istepne imiş.Gül'de paravan arkası, Babacan'lada bir halt olmazsa devreye Gülistan girecek.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Temmuz 2019