Sayı hızla artıyor... Ürküten tablo

ABD'de yıl başından bu yana devam eden kızamık salgınının görüldüğü eyalet sayısı 28'i bulurken, vaka sayısı da 1022'ye ulaştı.

11 Haziran 2019 Salı 06:16
Sayı hızla artıyor... Ürküten tablo

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi, ABD'nin birçok eyaletinde yaşanan kızamık salgınıyla ilgili güncel rakamları açıkladı.

Salgının son olarak Virginia ve Idaho eyaletlerinde görüldüğü aktarılan açıklamada, böylece kızamık vakalarının görüldüğü eyalet sayısının 28'e çıktığı kaydedildi.

Açıklamada, 2019 başından bu yana ülkede rastlanan kızamık vakası sayısının da 1022'yi bulduğunun altı çizildi.

ABD'de bu yıl başından beri kaydedilen kızamık vakaları, son 27 yılın en yüksek oranını oluşturuyor.

ABD'de, 2000'de kızamığın tamamen yenildiği duyurulmuştu.

New York kentinde bazı bölgelerde yayılan kızamık nedeniyle acil sağlık durumu ilan edilmişti. 

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 11 Haziran 2019 Salı 05:10

YORUM YAZ

  • AbdullahAbdullah14 gün önce
    Bizdeki aşı karşıtı beyinsiz gerizekalılar yüzünden biz de bu salgın yayılabilir. Bu aşı karşıtlarına devlet hiçbir hizmet vermemeli ve ağır hapis ve para cezası vermeli. Hatta çocuğunu elinden almalı.
  • iskenderiskender14 gün önce
    o (kâfir) işbaşına geçtimi ! ekini biçernesli keser.Kur-an-ı kerimde ayet.Dünya nüfusunu 500,000 e indirme purojesi en acımasız şekilde yürüyor.bily gate 270,000 000 $ bağış yapmış ve o fon aynen hittlerin purojesinin kopyasıimparadorluk fonuna bağış yapmayanlar yahudi,de olsa iğnele.
  • turkturk14 gün önce
    INSALLAH HEPSI KIRMIZILIKTAN GEBERIR KOKLERI KURUR MUHTACA MAHKUM OLURLAR SEREFSIZLER

Günün Özeti

Günün Karikatürü

25 Haziran 2019