• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Savunma sanayinde kritik gelişme! "Sungur" göreve hazır

ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Sungur hava savunma sisteminin geldiği son duruma ilişkin önemli bir bilgi paylaştı. İkinci, "Sungur, araç üstü monteli olarak silahlı kuvvetlerimize teslimata hazır durumda" dedi.

Yeniakit Publisher
2020-10-18 11:12:00 -

Roketsan tarafından yerli ve milli imkanlarla geliştirilen Sungur’un test faaliyetleri, başarıyla tamamlandı. ROKETSAN Genel Müdürü Murat İkinci, Sungur'un etkin olarak kullanılabileceğini kanıtladığını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Araç üstüne monteli olan ve araç üzerinden atılabilen versiyonu TSK'ya teslimata hazır durumda. Zırhlı araç üzerinden sadece hava hedeflerini kontrol altına alan, onlara angaje olan sistemin yanında hem hava hem de kara hedeflerine aynı anda angaje olabilen, Sungur ile Cirit'i aynı platformda birleştirmeyi hedefledik. Sayın Cumhurbaşkanı'mızın ROKETSAN ziyareti sırasında gösterdiğimiz platform, bu iki kabiliyeti bir arada sunma becerisine sahipti.

Buradaki gayemiz de şu, bir mobil platform, özellikle ileri gözetleyici olarak kullanıldığında veya bir sınır denetimi yapmak durumunda sadece hava veya sadece kara hedeflerine angaje olabilen, onları ateş altına alabilen bir platformdan ziyade, her iki hedefi de aktif şekilde ateş altına alabilsin. Bu konuda da çalışmalarımız son aşamaya ulaştı. Sungur, araç üstü monteli olarak silahlı kuvvetlerimize teslimata hazır durumda. Cirit kendisini uzun süredir kanıtlamış bir sistem. Bu iki sistemi ve benzer sistemleri tek bir platform üzerinde toplayarak daha etkin, daha dinamik bir platform gerçekleştirmeyi hedefledik. Gelecek dönemde farklı silah sistemlerinin bir arada atılabildiği, daha esnek kullanılabilen lançerler de görülebilecek."

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Deniz

Helal olsun milli yerli silah sanayii guclenmeli
 • Yanıtla

muhammed yılmaz

azerbaycan da inşallah faydasını görürüz.27 eylülde başladı savaş 21 gün geçti daha dağlık karabağı alamadık.önümüzde kış var.azerbaycan da 10 milyon nufus ermenistan da 3 milyon nufus var.hadi Azerbaycan uzatma işi bitir bir an önce işgal edilen topraklarını kurtar.devlet in rüştünü ispat et
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23