Savcılıktan ‘buhar dosyalar’a inceleme

Gazetemiz Akit’te yayımlanan “Kritik dosyalar bir bir kayboluyor” başlıklı manşet haberimizin ardından adli merciler harekete geçti.

14 Şubat 2019 Perşembe 13:11
Savcılıktan ‘buhar dosyalar’a inceleme

Son 25 yılda birbirinden kritik dava dosyalarının adliyelerde buhar olduğunu gündeme getirmemizin ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı konuyla ilgili inceleme başlattı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığının ilgili yerlerden bilgi talep edeceği, kayıp evraka ilişkin derin bir araştırma yapacağı bildirildi.

Evrak yok edilmişti

Mahkeme ve adliye dairelerinde kayıplara karışan dosyaların akıbetine yönelik haberimiz kamuoyunda büyük yankı uyandırdı. FETÖ’nün kara kutusu Tuncay Opçin’in hırsızlık dosyasının kaybedilmesiyle başlayan, 78 genci infaz eden Dev-Yol sanıklarının yargılandığı davanın düşürülmesine neden olan, SSK’yı batıran Kılıçdaroğlu’nu yargılamadan aklayan, resmi evrakta sahtecilikten ceza alan CHP’li Gürsel Tekin’i hapis yatmaktan kurtaran ve Doğan Kasadolu’nun davasındaki bazı evrakların buhar olduğunu ortaya çıkarmıştık.

İşadamı Doğan Kasadolu ve eski eşi Güler Sarı ile arasında İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada, birtakım resmi evrakların yok edildiğini ifşa etmemizin ardından adli merciler harekete geçti. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul 5. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davaya ilişkin inceleme başlattı.

Akit ne yazmıştı?

Gazetemiz Akit, dün manşetten verdiği “Kritik dosyalar bir bir kayboluyor” başlıklı haberiyle adliye ve mahkemelerde yaşanan kayıp dosya skandalını gözler önüne sermişti. Marjinal yapılanmalar, örgüt üyeleri, siyasiler ve işadamlarının yargılandığı onlarca kritik davanın göz göre göre buhar olduğunu yazan Akit, birçok dosyanın belirlenemeyen sebeblerle kaybolmasına ilişkin “Mahkemelerdeki derin çete kim?” sorusunu gündeme getirmişti.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 14 Şubat 2019 Perşembe 13:11

YORUM YAZ

  • A. ÖzA. Öz8 ay önce
    öyle çoookkk dosya var.chpkk nın arka bahçesi bu fatoşçu hakimlersayesinde50 senedir haklı haksız , haksız haklı oluyordu davalarda. tabii parası olan haksızda olsa işi götürüyordu. ispatımı davacı olarak açmış olduğum davada , 2006/723 nolu dosya çağlayan adliyesi 3, fikri ve sınai hakl. hukuk mhk. yargıtay aşamasıda bitmiş fatoşçular kazandı. dosya arşivde tabii yok etmedilerse. dosyanın tüm fotokopileride bende.avukat , bilirkişi , hakim paslaşmasıyla nasıl gol atılır okuyun. bilirkişi bile davalıların avukatıyla aynı müessesede görevli çıktı , gerekçe tesadüfmüş.ona rağmen davalılar kazandı. işte rezalet okuyun öğrenin.Ben davacı A.öz
  • Şeref KazanŞeref Kazan8 ay önce
    ALLAH cc işini layıkıyla yapmıyan adalet mensuplarına, soylarına kıyamete kadar lanet etsin ülkede adalet var diyenene İNŞAALLAH

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Ekim 2019