Sapkın düğüne tepki yağıyor

Türkiye’de eşcinsel evlilikleri yasak olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde ilk kez sosyal medyada eşcinsel bir çiftin İzmir’deki bir düğün salonunda evlendiklerine dair video yayınlandı.

13 Ekim 2018 Cumartesi 12:16

 Oğuzhan Gültekin  Ankara Türkiye’de eşcinsel evlilikleri yasak olmasına rağmen geçtiğimiz günlerde ilk kez sosyal medyada eşcinsel bir çiftin İzmir’deki bir düğün salonunda evlendiklerine dair video yayınlandı. Görüntüler, ülkemizde ahlaksızlığın ve sapkınlığın teşvik edilmesine yönelik operasyonun ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gösterdi.

Eşcinseller Helak Olmuştur

Akit’e konuyu değerlendiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, şunları ifade etti: “Televizyon ve sosyal medya aracılığı ile eşcinsel sapkınlık normalleştirilmeye çalışılıyor. Bütün semavi dinlerde eşcinsel sapkınlık yasaklanmıştır. Yüce Rabbimiz Kur’an-ı Kerim’de Lut kavminin bu sapkın yaklaşımı nedeniyle büyük bir azaba çarptırıldığını bizlere bildirmektedir. Araştırmalar gösteriyor ki bu tür eğilimler yaratılıştan ve fıtri değil, yetiştirilme ve çevre şartları ile sonradan gösterilen bir eğilimdir. Medya aracılığı ile bunun fıtri bir eğilim gibi gösterilmesi, düğünlerinin sosyal medyada paylaşılması son derece sakıncalı bir durumdur. Gençlerimizin, çocuklarımızın bu durumu normal gibi algılaması amaçlanıyor. Bu eğilimlerin sosyal medya aracılığı ile çoğaltılması konusunda kesinlikle ciddi önlemler alınmalıdır. Bu sıradan bir cinsel tercih şeklinde kabul edebileceğimiz bir durum değildir. Toplumun helakına uzanan toplumsal çürümenin bir ürünüdür. Çocukların ve gençlerimizin ruhsal sağlığı ve gelişimi açısından bu tür paylaşımların sosyal medya üzerinden yapılması kesinlikle yasaklanmalıdır.”

 

Yeni Akit Gazetesi

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 13 Ekim 2018 Cumartesi 12:16

YORUM YAZ

 • Aylin akerAylin aker4 ay önce
  Iğrenç ötesi allah tez günde b7nları ve b7nlsr gibileri yok etsin
 • TÜRKOĞLUTÜRKOĞLU11 ay önce
  BURADA AMAÇ BU TÜR ANLAYIŞI YAYGINLAŞTIRMAKTIR.
 • Ali RüzgarAli Rüzgar11 ay önce
  Akşama kadar sapkın modacıların yaptığı yarışmalar neden eleştirilmiyor? Devlet neden bunlara göz yumuyor? Bir an önce İslam ahlakına dönüş yapan proğramlar yayınlanmalı ve bunlar desteklenmeli.
 • ümmetümmet11 ay önce
  ne eşcinseli hepimiz helak oluruz. yaş kuru ayırd etmez ,Allahın azabı gelirse herkesi içine alır.bizimde üzerimize düşen özellikle diyanet camiasının tebliğ tebliğ tebliğ, insanlara akideyi öretmek, imani bilgileri öğretmek namaz kıldırmaktan daha önemlidir.
 • uyan tcuyan tc11 ay önce
  gavur tohumları bilhassa yahudilerin yurdu izmir. haram yiye yiye arkalarından çıkartmaya çalışıyorlar. insanlıkları bitiyor anlamıyorlar. böylece hötörö oluyorlar
 • kemalkemal11 ay önce
  eeee IZMIR den ne beklenirki ! nerde islam disi bir olay ,basta izmir !

Günün Özeti

Günün Karikatürü

18 Eylul 2019