• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Sahurdan itibaren sıraya girildi! Ucuz baklava çılgınlığı

İstanbul'un Esenler ilçesinde bir baklavacı önünde uzun kuyruklar oluştu. Ucuz baklava almak isteyen vatandaşlar, sabahın ilk saatlerinden itibaren sıraya girdi.

Yeniakit Publisher
2021-05-12 10:04:00 -
Sahurdan itibaren sıraya girildi! Ucuz baklava çılgınlığı

Bayramdan bir gün önce Esenler'de baklavacı önünde yoğunluk yaşandı. Tatlı almak isteyen yurttaşlar, sabahın erken saatlerinde kısıtlamadan muaf olan tatlıcıların önünde metrelerce kuyruk oluşturdu.

İstanbul Esenler Atışalanı Caddesi'nde piyasaya göre daha ucuza satılan baklava için çok sayıda kişi sabah erken saatlerde kuyruk oluşturdu. Tatlıcının önünde oluşan metrelerce uzunluktaki kuyrukta sosyal mesafe kuralı hiçe sayıldı.

Tatlı kuyruğunda olan bir kişi, "Erkenden geldik. Dün zaten tatlı kalmadı. Sabahın erken saatlerinde bu kadar kuyruk bekleniyordum açıkçası. Arkadaşlar çok erken geldiler kalmadığı için erkenden gelmiş herkes. Arife olduğu için herkes tatlı almaya gelmiş" dedi.

Evi baklavacıya yakın olmasına rağmen erkenden kuyruğa girdiğini söyleyen Ayhan Yaprak ise "Açılmadan herkes kuyruğa giriyor. Bir iki gündür çok kalabalık. Sabahın erken saatlerinde böyle ise ilerleyen saatlerde daha fazla olacak" ifadesi kullanıldı.

Eskişehir'de 2 ton baklava hemen tükendi

Önceki gün Eskişehir'de de Ramazan Bayramı öncesinde baklava almak isteyen yurttaşlar, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan "tam kapanma" sürecinde kısıtlamadan muaf tatlıcının önünde uzun kuyruk oluşturmuş, iş yerindeki yaklaşık 2 ton baklava 3 saat sonunda tükenmişti.

Kilosu 18 ila 30 lira arasında değişen baklavalardan almak için bekleyenlere, polis ekipleri tedbirler kapsamında uyarıda bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Metin Uyulan

Fakirimiz yok fakirimiz yok fakirimiz yok.
 • Yanıtla

Mucoz

Diyecek söz bulamıyorum. Ucuz baklava kuyrugu bu aç gözlülüktür. Ucuz 10 tl miymiş bu nedir. Baklava ya O ucuz satan yere denetleyin. Neyin ucuzunu satıyormuş yazıktır Ailenize ne yediriyorsunuz. Kıtlıkmı çıktı Ekmek kuyrugu değil baklava helal ilkleri yaşıyoruz.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23