Saadet'ten af açıklaması! 'Erdoğan ile...'

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmede, af konusuna değindiklerini ve yakın zamanda affın çıkabileceğini söyledi.

18 Eylül 2019 Çarşamba 10:42
Saadet'ten af açıklaması! 'Erdoğan ile...'

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlatırken "Af hazırlığı var" mesajında bulundu.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin detayları Habertürk televizyonunda Kübra Par'ın sunduğu Açık ve Net programında anlattı. Karamollaoğlu, af yasası ile ilgili bir hazırlık yapıldığı kanaatinin oluştuğunu ifade etti.

"Af hazırlığı var"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Bugün 150 bin civarında KHK ile görevlerinden uzaklaştırılmış insan var. Ayrıca farklı kanaatlerle ceza görmüş veya itham altında insan var. Bunların içinde mahkemeye gidip masum olduklarını ispat edip görevlerine dönemeyenler var" dediğini aktaran Saadet lideri Karamollaoğlu, "Başka işle uğraşamıyorlar. Ben 'Bunun üstesinden gelinmesi lazım, bunu yapacak olan sizsiniz, bu af yoluyla da olabilir. Kendiniz birtakım çalışmalar yapıyorsunuz, bu mağduriyetlerin gecikmeden giderilmesine ihtiyaç var' dedim. Kesin olarak bir ifade kullanmamasına rağmen bu konuda birtakım hazırlıkların yapıldığı intibaı bende doğdu" açıklamasında bulundu.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 18 Eylül 2019 Çarşamba 10:42

YORUM YAZ

 • ahmet koçakahmet koçak1 ay önce
  bu khk ak partimize büyük darbe oldu.zorlu bir terör örgütü olan fetöyle mücadelede yanlış kararlar veildi veye verdirildi.hain darbeden sonra 3,5 yıl geçti.asıl fetönün zengin ve fitne başları zaten yurt dışına kaçtı.251 kardeşimizi şehid eden hainler yakalandı,şu an uğraştıklarının çoğu sayın erdoğanın dediği gibi alt ibadet tabakası,insanlar mahkeme edildi hakim ve savcı beraat verdi ki beraat almak hiçde kolay değil,artık bu insanlara zulüm etmemeli kanun,vicdan ve hak gereği hakları iade edilmeli.zaten suçsuz yere çok acılar yaşandı bari hak iadeleriyle küskün kalpler tekrar kazanılmalı ve bu kalpleri sayın erdoğan kazanmalı...
 • Murat soylubeyMurat soylubey1 ay önce
  Eğer çıkacak affın içinde uyuşturucu satanları dahil ederlerse.Dilerim Rabbimden ucundan kıyısından bu affa dahil olanlarının evlerine uyuşturuc ateşi düssün yedi sülalesine bulaşsın. Allah hem bu dünyalarını ve Hem Ahiretlerine naletlesin. Aminnnnn İnşallah.
 • yazıYORUMyazıYORUM1 ay önce
  Eğer af falan çıkarsa yada yasal düzenleme yapılıp ceza indirimi falanla hapishanelerde yatan hainler, haydutlar, yamyamlar dışarı salınırsa Ak Parti benim için biter! Ozaman ten söyleyeceğim söz "euzu billahi mineşşeytani ve siyaset" demek olur. Birdaha ne sandığa giderim nede siyasetçiler namına bir Allah ın kuluyla tartışmaya girerim.
 • uyan tcuyan tc1 ay önce
  affı çıkartırsa kendi idam fermanını hazırlayacak akp

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Ekim 2019