• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rusya'dan Almanya'ya gözdağı: Nasıl sonuçlandığını iyi biliyordur

Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu, Almanya Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer'in NATO'ya yaptığı "Rusya'ya karşı silah kullanma" çağrısını değerlendirdi. 2. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanyası'nın Sovyetler Birliği karşısında aldığı ağır yenilgiyi hatırlatan Şoygu, "Geçmişte benzer adımların Almanya ve Avrupa için nasıl sonuçlandığını Almanya Savunma Bakanı iyi biliyordur" diyerek gözdağı verdi.

Yeniakit Publisher
2021-10-23 18:43:00 -
Rusya'dan Almanya'ya gözdağı: Nasıl sonuçlandığını iyi biliyordur

Alman Savunma Bakanı Annegret Kramp-Karrenbauer, NATO'nun Rusya'ya karşı gerektiğinde silah kullanmaya hazır olduğunu göstermesi gerektiğini savunmuştu.

Kramp-Karrenbauer'in çağrısına yanıt veren Sergey Şoygu, "Rusya'yı askeri olarak çevreleme çağrıları ışığında NATO, güçlerini sınırlarımıza doğru tutarlı bir şekilde intikal ettiriyor. Geçmişte benzer adımların Almanya ve Avrupa için nasıl sonuçlandığını Almanya Savunma Bakanı iyi biliyordur" dedi.

Avrupa'nın güvenliğinin sadece müşterek şekilde, Rusya'nın çıkarlarına zarar verilmeden sağlanabileceğine dikkat çeken Şoygu, bugün bu konuda eşit diyalog kurulmasına hazır olmayan tarafın NATO olduğunu vurguladı.

NATO'nun Afganistan'a yönelik "çevreleme" politikasının felaketle sonuçlandığını anımsatan Şoygu, şimdi bütün dünyanın bununla başa çıkmaya çalıştığının altını çizdi.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Vatan

Ben okudugum 2. Dunya savasinda almanya rusyayi parcalaya parcalaya moskovaya girmisti.ruslarin da al.anlara birsey kalmasin diye her yeri atese vererek kactigini okumustum. Kazanana kadar agır bedeller de odemusti rusya.
 • Yanıtla

Türkiyem

ABD ye rağmen Rusya avrupayi dehdit ediyor dabiki bunda Danişikli dövüş derler ABD ye biat edmek isdemeyen avrupayi Rusyayla korkutmaya calişiyor abd aynisini da Rusya göz yumuyor birbirleriyle Dünyayi felakete sürüklüyorlar
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23