• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rus uzman 'Herkes yanlış biliyor' dedi ve koronavirüs ile ilgili kötü haberi duyurdu

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Mikrobiyoloji Kürsüsü profesörlerinden Aleksey Potehin, koronavirüs salgınının yaz aylarında da devam edeceğini söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-03-31 10:20:00 -
Rus uzman 'Herkes yanlış biliyor' dedi ve koronavirüs ile ilgili kötü haberi duyurdu

St. Petersburg Devlet Üniversitesi Mikrobiyoloji Kürsüsü profesörlerinden Aleksey Potehin, COVID-19 salgınının yazın da devam edeceğini öngördü. Viroloji uzmanı, hastalığın mevsimsel bir karakter göstermediğine dikkat çekiyor.

Potehin, şu anda güney yarım kürede yaz mevsimini yaşayan Brezilya gibi ülkelerin yanı sıra ilkbaharın çok sıcak geçtiği Meksika, Hindistan ve Pakistan'da da salgının yayılmaya devam ettiğini hatırlattı.

Bununla birlikte, sıcaklık kuru hava ile birleştiğinde virüs zarar görme eğiliminde.

Sağlık Bakanlığı Viroloji Birimi uzmanları da Potehin ile hemfikir. Birimin yöneticisi Aleksandr Butenko, havanın ısınmasının virüsün yayılmasını önleyemediğini belirtiyor.

Uzmanlara göre, önleyici bir aşı bulunmadığı takdirde salgının sona ermesinin tek yolu, yeterli sayıda insanın bu hastalığa karşı bağışıklık kazanması.

Potehin'e göre insanlık COVID-19'a karşı kolektif bağışıklık kazandıktan sonra bu hastalık mevsimsel bir viral solunum yolu enfeksiyonu haline gelecek.

Rusya'da ölü sayısı 17 oldu

Öte yandan Rusya'da koronavirüsten ölenlerin sayısı ile lgili farkı bilgiler medyaya yansımaya devam ediyor. Ajanslar değişik bölgelerden ölüm vakalarını haber olarak bildirirken, dün akşam itibarıyla toplam ölü sayısının 17'yi bulduğu kaydedildi.

Dünkü açıklanan resmi verilere göre, Rusya'da koronavirüs testi pozitif çıkanların sayısı 302 kişi arttı. Toplam sayı 1836'ya çıktı. Can kaybı ise akşam 17'ye yükseldi.

İki ölüm vakası, bu sabah Vladimir bölgesinden ve Moskova'dan geldi. Moskova'da aynı zamanda diabet hastası olan 84 yaşındaki bir kadın hayatını kaybetti.

Üçüncü ölüm haberi ise öğleden sonra St. Petersburg'dan geldi. Bu bilgi şehrin valisi Aleksandr Beglov tarafından medyaya açıklandı.

Akşam da Podmoskovye bölgesinden 65 yaşındaki bir hastanın ölüm haberi duyuruldu. Daha sonra gece yapılan resmi açıklamada, Moskova'da yaları 76-86 arasında değişen 4 hastaın daha öldüğü bildirildi.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

meşe

BEN BUNA EN BAŞTAN BUYANA İNANMADIM, BAZI BAZI ÜLKELERDE SICAKLIK 40,45 DERECE O ÜLKELERDE DE KORANA VÜRÜS VAR EGERKİ SICAKLIKLAR OLUNCA BU VÜRÜS BİTECEK OLSAYDI O ÜLKELERDE VÜRÜS OLMAZDI, BUNU SÖYLEYENLER BUNA KENDİLERİ İNANMIŞ OLSAYDI KENDİLERİ VE YAKINLARI SICAK OLAN ÜLKELERE GİDERDİ EN BAŞTAN,BÖYLE BİR ŞEYİN ASLA DOGRU DEYİLDİR OLAMAZDA,
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı