• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rus isimden ders niteliğinde açıklama! Kendi ülkesi ve tüm dünyaya Ayasofya cevabı

Valday Uluslararası Tartışma Kulübü Kalkınma ve Destek Fonu Bilimsel Araştırma Direktörü Fyodor Lukyanov, Batı ve Rusya'daki tepkilerin aksine, Ayasofya'nın Türkiye'nin iç meselesi olduğunu söyledi.

Yeniakit Publisher
2020-07-12 08:05:00 -
Rus isimden ders niteliğinde açıklama! Kendi ülkesi ve tüm dünyaya Ayasofya cevabı

Türkiye'deki bütün Ayasofyaların statüsü değişti Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürülmesinin önünü açan Danıştay kararı ve hemen onu takip eden Cumhurbaşkanlığı kararnamesi, Türkiye ve dünya kamuoyunda geniş yankı uyandırdı.

Rusya'daki dini otoriteler diğer Batı ülkelerinde olduğu gibi, Ayasofya'nın cami olmasına şiddetle karşı çıkıyor.

Ders niteliğinde cevap

Ancak Rus uzman Fyodor Lukyanov, tüm söylenenlere adeta ders niteliğinde cevap verdi.

Valday Uluslararası Tartışma Kulübü Kalkınma ve Destek Fonu Bilimsel Araştırma Direktörü Fyodor Lukyanov, Rus haber ajansı TASS'a verdiği röportajda, "İstanbul'daki Ayasofya'yı camiye dönüştürmek, Türkiye Cumhuriyeti için uluslararası alanda kalıcı sonuçlar doğurmayacak. Açık konuşmak gerekirse, Türkiye, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın egemen yetkinliği ve egemenlik hakları çerçevesinde gerektiği gibi hareket ediyor. Bu ülkenin yetkililerini, bu ülke belirliyor. Ayasofya kararının ciddi bir siyasi sonucu olacağını düşünmüyorum. Bu Türkiye'nin iç meselesi" ifadelerini kullandı.

star.com.tr

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Yüksel

Vay anasına yav.elin rusu bile kimse karışamaz diyo.kimliğinde Turk dini islam yazan tek marifetleri Atatürkün arkasına saklanıp laiklık naraları atan işine gelmeyince uç maymunu oynayan kor sağır aşağılık haçlı artıkları.senelerdir devletimizden somurdugunuz paraların kuruşuna kadar zehir zıkkım haram olsun.padisahimiz Fatih Sultan Mehmet Hanın laneti her daim üzerinize olup iki yakaniz bir araya gelmesin.şimdiki gibi saklandığınız deliklerden inşallah bir daha cikamiyasaniz.onursuz şerefsiz karaktersiz İslam dumanları.
 • Yanıtla

Angaralı

En sonunda aklı başında bir yorum. Aslında dış mihrakların hepsi böyle düşünüyor ama acaba Türkiyeyi sindirebilirmiyiz çabasındalar...
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23