• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

‘Reklam boykotu’ Face’i kötü etkiledi

Irkçılık ve nefret söylemlerine yer verdikleri gerekçesiyle, dünyanın önde gelen reklamveren şirketleri tarafından “veto” yiyen Facebook, bu işten büyük zarar görüyor. Mark Zuckerberg’in daha ilk günden servetindeki kayıp 7.2 milyar doları bulmuş durumda.

Yeniakit Publisher
2020-06-28 07:04:00 -
‘Reklam boykotu’ Face’i kötü etkiledi

Bünyesinde onlarca etkili markayı bulunduran Unilever, Verizon, Hershey, Levi’s gibi şirketlerin Facebook, Instagram ve Twitter’a 1 yıl boyunca; Coca-Cola’da şimdilik 1 ay süresince Facebook’a reklam vermeyeceklerini açıklaması, şirketin hisse senetlerinin borsada bir günde yüzde 8.3 düşmesine yol açtı. Bununla birlikte bir diğer dev P&G’nin de konuyu dikkatle incelediğini açıklaması, boykot dalgasında yeni oyuncuların da ekleneceği beklentisini artırıyor.

Dalga dalga büyüyor


İnternet devlerini yakından ilgilendiren sosyal medya boykot kampanyası, ABD’de bazı sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelmesiyle ortaya çıkarken, kısa sürede, ırkçılık ve nefret söylemli içeriklere izin verdiği gerekçesiyle Facebook’a reklam verilmemesi rüzgarına dönmüştü.

Boykota katılan şirketlerin açıklamasında, sosyal medya devlerine çağrıda bulunularak, gerekli tüm önlemlerin alınması gerektiği, aksi taktirde bundan böyle reklam dahil tüm iş ortaklıklarının durdurulacağının altı çiziliyor.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Ahmet

Yine aynı durum müslümanların kanı dökülsün Türkiye tonla para harcasın ama petrol rusya ya suriye aynı ırak aynı adamlar vurup geçiyor sonuç suriyede idlibe sıkışmış 4 milyon gariban ve petrole sahip rusya
 • Yanıtla

dunyagüzeldir

Zuckerberg, 14 Mayıs 1984'te New York, White Plains'de doğdu. Annesi Alman ve Leh kökenli[4] psikiyatrist bayan Karen (née Kempner), babası Yahudi kökenli[5] diş hekimi bay Edward Zuckerberg'dir. O ve üç kız kardeşi Randi, Donna ve Arielle, Midtown Manhattan'ın yaklaşık 34 km kuzeyinde küçük bir Westchester County köyü olan New York'taki Dobbs Ferry'de büyüdü.[6]Zuckerberg, babası tarafından küçük yaşlarında bir Reform Yahudi hanesine verilerek ilk eğitimine başladı.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı