• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Rejim ve Rus uçaklarının “kol uçuşu”nu radar görüntüleri ele verdi! "Türk kuvvetleri kasıtlı hedef alındı"

Türkiye'nin 34 şehit verdiği İdlib saldırısına ilişkin BMGK'da konuşan Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, radar görüntülerine göre Rus ve rejim uçaklarının o gün birlikte uçtuğunu ve kasıtlı olarak TSK'nın hedef alındığını anlattı.

Yeniakit Publisher
2020-03-01 11:02:00 -
Rejim ve Rus uçaklarının “kol uçuşu”nu radar görüntüleri ele verdi! "Türk kuvvetleri kasıtlı hedef alındı"

Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, BMGK toplantısında 27 Şubat’ta İdlib’de 34 Türk askerinin şehit edilmesiyle ilgili önemli detaylar verdi.

Rusya Savunma Bakanlığı'nın "Rus savaş uçaklarının o gün o bölgede operasyon yapmadı" açıklamasını yalanlayan Sinirlioğlu, hava saldırılarının düzenlendiği sırada, radar görüntülerinde rejim ve Rus uçaklarının “kol uçuşu” yaptığının görüldüğüne dikkat çekti.

"Rejim ve Rus uçakları kol uçuşu yaptı"

BM Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) önceki gün ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika, Estonya ve Dominik Cumhuriyeti’nin talebi üzerine İdlib’de artan gerginliği görüşmek üzere yapılan olağanüstü toplantıda Türkiye’nin BM Daimi Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu, 27 Şubat’ta İdlib’de 34 Türk askerinin şehit edilmesiyle ilgili önemli detaylar verdi.

Feridun Sinirlioğlu, BM Güvenlik Konseyi’nde yaptığı konuşmada İdlib’de Türk askerlerinin hayatını kaybettiği hava saldırılarının düzenlendiği sırada, radar görüntülerinde rejim ve Rus uçaklarının “kol uçuşu” yaptığının görüldüğünü söyledi.

"Rus güçlerinin uyarılmasına rağmen saldırılar devam etti"

Sinirlioğlu, “Türk kuvvetleri o bölgede yalnızdı ve kasıtlı hedef alındı” diye konuştu. Sinirlioğlu, Türk konvoyunun nerede olduğuna dair öncesinden Rus güçleri ile yazılı bir şekilde koordinasyon yapılması ve ilk saldırının ardından derhal uyarıda bulunulmasına rağmen hava saldırılarının devam ettiğini söyledi.

"Ambulanslar bile hedef alındı"

Büyükelçi Feridun Sinirlioğlu, yaralı askerler için gönderilen ambulansların bile hedef alındığını söyledi. Rusya Savunma Bakanlığı ise 34 askerin şehit olduğu saldırıdan sonra yaptığı açıklamada, Rus savaş uçaklarının o gün o bölgede operasyon yapmadığını savunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Alp

Sıra bizde rus köpekler dahil VURMALIYIZ. Görüşmelere kadar.
 • Yanıtla

ali

ruslarin kahpeligini ve sehitletimizi kiyamete kadar unutursak kalbimiz kurusun
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23