Rejim güçleri köyü bombaladı! Onlarca aile Türkiye sınırına ilerliyor

Suriye'de rejim güçleri tarafından köyleri bombalanan Sehl Gab köyünden onlarca aile, Türkiye sınırındaki Şahşebu Dağı'nın eteklerindeki Şir Mağar köyüne doğru göç etmeye başladı.

23 Mart 2019 Cumartesi 16:22
Rejim güçleri köyü bombaladı! Onlarca aile Türkiye sınırına ilerliyor

Hama’nın batısındaki köyleri Suriye rejim güçleri ve milislerinin top atışlı ve roketli saldırısına uğrayan Sehl Gab köyünden onlarca aile, Türkiye sınırına doğru ilerliyor.

Suriye rejim güçleri, Hama’nın batısındaki Sehl Gab köyüne saldırdı. Saldırının ardından onlarca aile, Türkiye sınırındaki Şahşebu Dağı'nın eteklerindeki Şir Mağar köyüne doğru göç etmeye başladı. Çoğu kadın ve çocuklardan oluşan Suriyelilerin bir kısmı çadır kurarken, kimi aileler de arabalarında hayatlarını sürdürmeye çalışıyor. Bazı çadırlarda beş aile birlikte kalıyor. Bazı aileler de boş evlerde kalıyor.

"900 aile tespit ettik"

Şir Mağar köyü mahalli idare heyetinden Ali, “Biz mahalli konsey olarak bu civarda Suriye ve Rus kuvvetlerinin bombalaması sebebiyle evlerini terk eden 900 aile tespit ettik. Bu aileler güvenli bir bölge bulmak üzere Suriye sınırına geldi” dedi.

Temel ihtiyaçlarını karşılayamayan Suriyeli aileler ise, köylerinin bombalanmasının durdurulmasını ve ülkeye istikrar gelmesini istediklerini dile getirdiler.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Mart 2019 Cumartesi 16:22

YORUM YAZ

  • Sürünen EmekliSürünen Emekli2 ay önce
    GÖÇMENCENNETİOLDUKMÜBAREK . , VATANDAŞ OLARAK BİZDESÜRÜNELİM.....
  • DhdhdhdbDhdhdhdb2 ay önce
    Bu goc dalgasi turkiye icin iyi bir sey degil tamam yardim edelim ama bu suriyeliler ileride yaklasik 15-25 yil sonra turkiye icin buyuk sorun olacaklar ...................
  • Temel çelikTemel çelik2 ay önce
    Başta Esad rejimi olmak üzere hepisi İsraile hizmet ediyor.İsrail kolon tepelerini ilhak etti ABD onayladı.Esad ve Rusya İsrail yerine kendi halkını bombalıyor.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

23 Mayıs 2019