• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Putin desteğini açıkladı! ABD İran’a saldırırsa savaşa İran lehine biz de dahil oluruz

Yeniakit Publisher
2024-04-14 11:20:00 -
Putin desteğini açıkladı! ABD İran’a saldırırsa savaşa İran lehine biz de dahil oluruz

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "ABD, İsrail'i desteklemek için İran'a saldırırsa, Rusya, İran lehine olaya dahil olur" dedi.

İsrail, İran'ın Şam'daki büyükelçilik yerleşkesinde yer alan konsolosluk binasına 1 Nisan'da hava saldırısı düzenlemişti. Saldırıda, İran Devrim Muhafızları Ordusundan 2'si general rütbesinde toplam 7 kişi ölmüştü.

İran lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'in Şam'daki İran konsolosluğuna saldırısının ülkesinin topraklarına saldırı anlamına geldiğini belirterek, "Kötü rejim bir hata yaptı, cezalandırılmalı ve cezalandırılacak." ifadelerini kullanmıştı.

SALDIRIYI İSRAİL DEVLET TELEVİZYONU DUYURDU

İran'ın İsrail'e İHA saldırısı başlattığını duyuran İsrail devlet televizyonu, İsrailli yetkililerin birkaç gün sürecek çatışmalara karşılık vermeye hazırlandığını bildirirken, İran'ın 300'e yakın füze ve İHA gönderdiğini açıkladı.

İran operasyonun adını "Gerçek Vaat Operasyonu" olarak ilan etti.
ÖNE ÇIKAN VİDEO

Batılı ülkeler 'saldırıyı kınadıkları ve endişeli oldukları' yönünde açıklama yaparken Rusya'dan İran'a destek mesajı geldi.

"ABD, İRAN'A SALDIRIRSA RUSYA, İRAN LEHİNE OLAYA DAHİL OLUR"

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD'nin İsrail'i desteklemek için İran topraklarına saldırması halinde Rusya'nın İran'ı destekleyeceğini açıkladı.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Osmanlı

İran Rusya Türkiye koalisyon kurup İsraili ve Amerikayı orta doğudan silmeli. Şimdi değilse ne zaman.

kimse müdahil olmaz cahiller

suriyede rusya var israil durmadan vuruyor rusya müdahilmi oluyor bu acem farslar ne kadar anlamaz topluluk suriyedi iranlı askerleri kim öldürüyor amerika isaril bunlarda atıp tutuyor
x

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23