• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Provokatif 'deprem' paylaşımının ardından Şevket Çoruh'a soruşturma başlatıldı! İşte o paylaşım

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında yaptıkları paylaşımlar nedeniyle aralarında oyuncu Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

2020-01-28 19:22:00 -
Provokatif 'deprem' paylaşımının ardından Şevket Çoruh'a soruşturma başlatıldı! İşte o paylaşım

Elazığ depremiyle ilgili sosyal medya hesaplarında provokatif paylaşımda bulundukları iddiasıyla aralarında Berna Laçin ve Şevket Çoruh’un da bulunduğu 50 kişi hakkında soruşturma açıldı.

Hürriyet'in haberine göre Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın, ‘halk arasında endişe, korku ve panik oluşturmak’ ve ‘Türk milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni, TBMM’yi, hükümeti ve devletin yargı organlarını alenen aşağılama’ suçları çerçevesinde yapılacağını bildirildi. Soruşturma kapsamında henüz gözaltına alınan bulunmadığı, paylaşımlara yönelik incelenmenin sürdüğü belirtilirken, Ankara dışında yaşayan şüphelilere ait dosyaların, yaşadıkları illerin başsavcılığına gönderileceği kaydedildi.

Provokatif paylaşım

Çoruh'un depremin ertesi günü Facebook hesabında yaptığı paylaşımda, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın bağış çağrısını eleştirmiş, "Kızılay'ın 2019'da vatandaşlardan topladığı bağış tutarı 828 milyon TL. Devlet 2019'da 3.7 milyar deprem vergisi amacıyla ÖİV toplamış.. Ama #Elazığ'da deprem olduğunda bakanın açıklaması: 'Her şeyi devletten beklememek lazım' -Siz ne işe yararsınız?" açıklamasında bulunmuştu.

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Smael Ahmedov

Adam çok doğru demiş.Fikir özgürlüğü sonuçta niye birilerinin zoruna gidiyor? 
 • Yanıtla

emekli

sana mı hesap verecekler.kızılay genel kurulunda hesabını verir. devlette tbmm bütçe görüşmelerinde bir önceki yılların hesabını verir.her deprem sonrası papağan gibi ne oldu para demekten başka bir işe yardığınız yok.
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı