Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, duyarlı Müslümanların sesi oldu! İlahiyat fakültelerindeki dinsizlik deşifre edildi

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından ilahiyat fakültelerini tercih edecek öğrencilere Ebubekir Sofuoğlu'ndan uyarı geldi.

22 Temmuz 2019 Pazartesi 15:29
Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, duyarlı Müslümanların sesi oldu! İlahiyat fakültelerindeki dinsizlik deşifre edildi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrencileri tercih heyecanı sardı.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan yazar Ebubekir Sofuoğlu, özellikle ilahiyat fakültelerini tercih edecek öğrencilere dikkat çeken uyarılarda bulundu.

Deist, ateist, hadis düşmanı, Kur'an düşmanı...

İlahiyat fakültelerindeki bazı sözde hocalarca dinsizlik aşılandığını belirten Sofuoğlu, ilahiyatlarda Macar asıllı Musevî kökenli müşterik olan Ignaz Goldziher müridlerine ve deist, ateist, hadis düşmanı, modernist akımlara karşı öğrencilerin imanlarını korumaları için İFAM ve benzeri 'sağlam kurumların' yer aldığı şehirlerin seçmelerini gerektiğini vurguladı.

Ebubekir Sofuoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 22 Temmuz 2019 Pazartesi 15:29

YORUM YAZ

 • SelâmiSelâmi28 gün önce
  YÖNETİCİMİZ UYUYOR MU.????
 • pınar demirpınar demir28 gün önce
  YÖK nerede DİYANET nerede yetkililer göreve bizim paramızla bir neslin aklıyla alay edip inançsız yapıyorlar din düşmanı yetiştiriyorlar bakalımmı böyle biz vatandaşız bakarız siz bakamazsınız siz müdahele edersiniz bekliyoruz sabırla...daha ne kadarsa artık
 • Sulheddin ÇayırbaşıSulheddin Çayırbaşı28 gün önce
  ZAKO ve KARDEŞLERİNE Namazın şartlarına bakın bakalım sarık cübbe, entari, pantalon veya şalvar var mı? Erkeklerden istenen sadece avret yerlerini setretmek. Akletmez misiniz siz?Peygamberin dediklerini yapın efendiler. Yoksa deveye binmek zorunda kalırsınız. Arabalarınız kadük olur.
 • sahravansahravan28 gün önce
  Şahadet ederim ki Allah'tan başka ilah yoktur. Ve yine şahadet ederim ki mustafa islamoğlu ve taifesi mutlak ve şüphesiz kafirdir.
 • AhmetAhmet28 gün önce
  Allah razi olsun "zako". hislerimize tercüman olmuşsunuz...
 • ZKOOOOOOOOOOOOOO!....ZKOOOOOOOOOOOOOO!....28 gün önce
  ne diyorsun zako.peygambere islam ve ayetler gelmeden öncede hz.peygamber sarık ve cübbe giyiyordu.hz.peygamber islam gelmeden önce ne giyiyorsa islam geldikten sonra onu giydi.hatta kaynaklar ebu lehebin ve ebu cehilinde sarık ve cübbesinden bahseder.islami giyimde ölçü sarık ve cübbe değildir.vucudun hatlarının belli olmayacağı şekilde bol giyinmektir.ayetlerde bu açıkça görülür.kadınlar içinde giyim ziynetini korumaktır.nisa süreside bunu konu alır.konunun hahamların gibi giyinmekle ilgisi yok.hahamlar giydiği kıyafet kelimenin tam anlamıyla yahudi sembolizmiyle dolu.kaldı ki, çarşafı incileresen bir tür rahibe kıyafeti olduğunu görürüsün.bilmeden konuşuyorsun.kaldı ki din de insanın kıyafetinde değil,dürüstlüğünde,samimiyetinde,yalan söylememesinde,hakkıyla tutulmuş orucunda,namazında falan aranır.
 • HADİ ORDAN!... HADİ ORDAN!... 28 gün önce
  sen daha goldzeirin adını bilmezken,kitabı 1995"de islamoğlu çevrip,ilahiyat fakültelerindeki aşırı uç hocaların tozunu aldı.belli ki goldzeir"in ismini yeni duyuyorsun.ifam dediğiniz yapı ehli sünnetten bile ayrı bir ehle sünnet icra eden,birilerine çatmadan kendi tezini ortaya koyamayan birinin kurduğu yapı mı?
 • zakozako28 gün önce
  ilim ,İLİM BİMEKTİR ilim kendin bilmektir SEN kendini bilmezsen bu nice okumaktır, okumanın manası kişi hakkı bilmektir. Bir yerde bir yanlışlık varsabunu biri söylüyorsa niye hakaret ediyorsunuz ,aşağıda yazmış SARIK VE CÜBBEYİ DİN zanneden diye O ZAMAN HAHAMLAR GİBİ GİYİN ,öyle şey olurmu100 yılda neslin ne hale geldiği ortada Allahtan korkun kurban oluruz gerçek, TARİKLERİN VE ŞEYHLERİN GİTTİĞİ YOLA (KURAN ve SÜNNET)i yaşayanlara .kimde güzellik varsa kişi ona gider SELAM OLSUN içinde ALLAH IN nurunu muhabbetinitaşıyanlara ....
 • MehmetMehmet28 gün önce
  İfam'dan da Ebubekir Hoca'dan da İhsan Hocadan da Allah razı olsun, mücahedelerini dünyada da ahirette de hayır ve afiyetle mükafatlandırsın inşaAllah.
 • yazıYORUMyazıYORUM28 gün önce
  Bu ülkede herkes (herkesten kastım birey birey her vatandaş) kendine kafasında bir din uydurmuş adeta kendi getirdiği dinin peygamberi olmuş, kafaya göre fetva uyduruyor, canının istediğine inanıyor hoşuna gitmeyeni yok sayıyor, kalbim temiz deyip her haltı yiyor. Bu ülkenin helakı yakındır. Allah ıslah etsin bu toplumu!!!
 • İlahiyatçıİlahiyatçı28 gün önce
  Yazıklar olsun size sırf destek olmak için abone olduğum günlere. Haram olsun size kazandırdığım beş kuruş
 • mustafamustafa29 gün önce
  İLAHİYAT FAKÜLTESİNE GİDECEK KARDEŞLERİM SAPKIN TARİKATLARIN OLDUĞU ALLAHI ES GEÇİP BANA GELİN DİYEN ŞEYHLERİN VE SARIK VE CÜBBEYİ DİN ZANNEDEN TARİKATÇI  OLDUĞU YERLERDEN UZAK DURUN. ALLAHIN EMRİ OLAN KURANI ES GEÇİP  UYDURDUKLARI KİTAPLARI REFERANS ALAN. MASON HOCALARIN YAZDIĞI SÜNNET AKAĞİT FIKIH VE DİĞER UYDURMA KİTAPLARI ÖRNEK ALAN HOCA VE TARİKATÇILARDAN AMAN HA UZAK DURUN. DİN ALLAHIN(CC) EMRETTİĞİDİR. YANİ KURAN DIR. GERİSİ YALANDIR. PEYGAMBER DİNDİYE KURAN DIŞINDA BİRŞEY SÖYLİYEMEZ VE SÖYLEMEDİDE. KURAN DA YOKSA DİN DEĞİLDİR. ŞİMDİ KURANDA İÇKİ İSİMLERİ GEÇMİYOR DİYE YAZMAYA BAŞLAYAN ŞEYTANIN UŞAKLARI SİZ KİME HİZMET ETTİĞİNİZİ ALLAHIN HUZURUNA ÇIKINCA GÖRECEKSİNİZ.
 • İlahşyatçıİlahşyatçı29 gün önce
  Çok parçalandık. Bence bu kadar ayrılık yeter. Müslüman müslümanı şiddet le eleştiremez. Rahmetle eleştirir. Fetih suresi son ayete bakalım.
 • HasanHasan29 gün önce
  İlahiyatlara düşman olan ve bu ülkede ilahiyatlar papaz yetiştiriyor diyenler fetöcüler süleymancılar bilimum cemaatçiler...Neden? Çünkü fetövari hiç bir örgüte kanmazlar! Hoca ilahiyatlara bok atarken bin değil yüz bin defa düşün! Goldzihermiş falan filan
 • m.turkm.turk29 gün önce
  Doğru söylemiş. İlahiyat fakülteleri büyük oranda "kereste" üretiyor.
 • Eren Eren 29 gün önce
  çok doğru
 • HakanHakan29 gün önce
  Mustafa ozturk, ilhami guler gibi Kuran ayetlerini inkar eden alay eden ilahiyatcilar gorevlerinde oldugu surece Yuce ALLAH bunun hesabini ak part hukumetinden de sorar ...goruyoruz olanlari keske anlasa Hukumet...

Günün Özeti

Günün Karikatürü

21 Ağustos 2019