Prof. Çeker'den düşündüren soru: Erkekler de kadınlar gibi giyinse milletin tepkisi ne olur?

İslam'ın emri tesettüre uymayan ve dekolte giyinen kadınlara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Orhan Çeker, "O kadınların sokağa çıktığı kıyafetle erkekler sokağa çıkabilir mi?" diye sordu.

23 Ağustos 2019 Cuma 14:38
Prof. Çeker'den düşündüren soru: Erkekler de kadınlar gibi giyinse milletin tepkisi ne olur?

 Taha Emre Özdemir  yeniakit.com.tr 

İlahiyatçı Prof Dr. Orhan Çeker, İslam'ın emri tesettüre uymayan kadınları farklı bir bakış açısı ile eleştirdi. "Kadınların sokağa çıktığı kıyafetle erkekler sokağa çıkabilir mi?" diye soran Prof. Çeker, şunları söyledi:

"Mesela askılı atlet, göbekler açık, ve süper mini şort. Olur mu diyorsunuz? Eminim tuhaf diyorsunuzdur. Peki aynı tuhaf bakışlar kadınlara neden yok? Bu da ikinci bir tuhaflık değil mi?

'Bir kuşak sonra bize de gülecekler'

Bazen bu olayı hayalen ortaçağa indiriyorum ve buradan ona bakıyorum. Gülünç mü gülünç görünüyor. Yani eğer o zamana kadar kıyamet kopmazsa bir kuşak sonra bize de çok gülecekler."

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 23 Ağustos 2019 Cuma 14:38

YORUM YAZ

 • Lecentbay Lecentbay 26 gün önce
  Prof olmussun ugrastigim seye bak laf konusmus
 • Hayrettin HatunoğluHayrettin Hatunoğlu26 gün önce
  Yerden göğe kadar haklısın hocam sokaklar teşirci sapık kadınlarla dolu. Kimse bu konuda bir şey diyemiyor toplumun çoğunluğununda hoşuna gidiyor o sapıkları teşircileri seyretmek.
 • Uzayda mı yaşıyorsun?Uzayda mı yaşıyorsun?26 gün önce
  Türkiye ve Dünya'dan haberin yok.
 • Ahmet Y.Ahmet Y.26 gün önce
  Haklı beddua direk adresi bulur. Amma haksız beddua da arşı ala da döner dolaşır, muhattap bulamayınca, beddua edenin başına KÜÜÜT diye düşer. Prof Dr. Orhan Çeker, doğrulardan bahsediyor. Doğrulardan bahseden bir insana "ALLAH belanı versin" diye okunan beddua, edenin başına düşer. O kişi artık kendine belalardan, müsibetlerden, bela ve müsibet beğensin.
 • AliAli26 gün önce
  Neyseki ülkede milyonlarca Kürt vatandaş var. Bunlar biraz geri kalanların kültürünü etkiliyor. Yoksa durum çok daha vahim olurdu. Adam haklı, bazıları öyle giyiniyor ki namuslu mu hayat Kadını mı belli değil.
 • hayrihayri26 gün önce
  kadina haklari diye birsey var Prof. bey.. kadinlarimiz (acigi/kapalisi... evlisi/bekari) adeta bir yaris icerisindeler, acigi = acaba sagimi solumu, nasil aca bilirimde dikkatleri üzerime ceke bilirim, kapalisi = acaba nasil dar kiyafet ve ciftlesme günlerine girmis bir papagan gibi cirlak renkler giyerek dikatleri üzerime ceke bilirim.. durum bu... ne mutlu türküm diyene, prof. bey... Allahin sopasi yok, deprem, terör, bela eksik olurmu? böyleleri iste coluk cocuk yetistiri veriyor!
 • YENİ TÜRKİYE*LİYENİ TÜRKİYE*Lİ26 gün önce
  Hocam hocaaaam çok geç kaldın. Şimdiki erkekler cennetlik desem bana fetva verme derler. Sokağa çıkıpta günaha girmedim diyen bir babayiğit varmı. ¿¿¿¿Namus abidesi kadınlarrrrrrr. Şöyle bir baktığın vakit kadının hertarafı meydanda değilse o na kadın denmezzzzzzz. Birileri bana kızıyor, gerçeklerde acıdır..,......
 • Hocam Erkekler de öyle giyinmeye başladı.Hocam Erkekler de öyle giyinmeye başladı.26 gün önce
  Siz, Konya'dan dışırarıya son yıllarda çıkmamışsınız herhalde. Artık erkekler de, dar vepoposunu gösterecek yuvarlak çekici kıyafetler giyiyor. Kadın gibi süsleniyorlar, kadın gibi makyaj yapıyorlar, rujlar, kadın parfümü kullanıyorlar, kadın giysileri, dantelli iç çamaşırları,kıvırarak yürümeler, seslerini, kadın gibi inceltenler......vs. Yakında topuklu ayakkabılar, bacak gösteren mini etekler,dekolteli mini kadın buluzları, topuz veya kıvırcık saçları, dalgalı sarı saçları görürsek şaşırmayalım. Yakın bir zamanda Konya caddelerinde, Konya sokaklarında, Konya Meydanlarında,Konya Kafelerinde bu tür erkekleri göreceğinizgünler çok yakın.
 • İsa KESKİNİsa KESKİN26 gün önce
  Düşündüm, düşündüm.., çok düşündüm. Bir insan bu kadar densiz olur. Türk Milleti'ne böylesine aşağılayıcı soruyu sorabilmek ancak böyle bir 'Profesöre' nasip olabilir. Ayıptır, yazıktı, günahtır, yapmayın. Allah sizleri affetsin.
 • Hocam yalnızsınız be!Hocam yalnızsınız be!26 gün önce
  Erkeklerin ve ailelerin sorunlarını siz ve Sema Maraşlı dışında kimse anlamıyor. Öbür sözüm ona başımıza hoca kesilenler, boş boş konuşuyor. Bu milleti anlayan bir siz, bir de Sema Maraşlı vardı. Kadınlardan Sema Maraşlı yalnız, erkeklerden de siz. Hocam sizin uyarılarınız zamanında dikkate alınsaydı, Aile hayatının yerini fuhuş hayatı almazdı.Hocam bu saatten sonra Aile hayatına dönülemez, artık çok geç.Hocam sizde koyu verin gitsin. 82 milyon susmuş. Siz de susun.
 • ÖzgünÖzgün26 gün önce
  Biz 17 yıldır sizin gibilere gülüyoruz.Memleketin haline bak.Ülkedeki Ahlaksızlık bitti sayenizde.Şimdi sıra kılık kıyafette.
 • karışık turşukarışık turşu26 gün önce
  Beyefendi hiç kıvıran, ayol diyen, kaşlarını alan, küpeli, sacı uzun erkek kadın karışımı mahluk görmemiş galiba.
 • HakikatbinHakikatbin26 gün önce
  Zaten giyiyolar. İstanbul sokaklarına bir bakın! Babet giyen ,dar paça kısa pantolon giyen ,erkekliği idrak edememiş zibidi dolu. Serbest piyasa, hayvan avrupayı memleketin hanelerine kadar soktu. Bi kot pantolon alayın desen, lekesiz ,yırtıksız olanı bulamazsın. Ecdat perde i gayb kalksa yüzümüze tükürür
 • Abdullah MuratAbdullah Murat26 gün önce
  İmansızlıkla beraber şeytan birçok olmadık şeyi güzel gösterdi ve Anlamaz olanlar basiret gözü yani imani nuru olmayan hidayete iletilmemiş nasıl anlasın. iskoç erkekler etek giyiyor bunu şeref olarak görmekteler Ama gerçek dünya imtihan alanı ve Kuran ayetleri ışığında burada isyanı güzel gösteren bir takım düşmanlar var Bu şeytanın ve imansızlığın etkisi İman ise Allaha isyanı ve onun gadap ettiği şeyleri çirkin gösterir ve bu aldanıştan insanları kurtarır Bu doğruyu gösteren ve aldanıştan kurtaran ölçü ise Kuran Ahlakı ve onun örnekliği Peygamber SAVdir. Allahın hükümlerini istemeyen o hükümlere teslim olmuş anlamındaki müslüman bile değildir İslamın müslüman (dostluk ve kardeşliğin) olmanın şartları vardır. Müslüman ve imanlı aynı değildir İman itaat sakınma kötülüklere tavır ile güçlenir İsyan ile zayıflar ve bazı suçlar büsbütün dinin dışına iter Bun suçlara büyük denir bir kez işlense bile ebedi cehennemlikn yapabilir cinayet böyle bir fiildir Ancak uzak durulması gerekir Hristiyan ve yahudileri dost edinmek dinden çıkarır müşrik onlardan yapar Allahın hükmüyle yasama yürütme yargı yönetim yapmamakta küfürdür ve ebedi cehennemlik şeytanın dostu yapar laik sistemde demokrasi bu zulmde hisse almak Küfre bulaşmaktır Uzaklaş Demokrasi istişare seçim tek başına küfür değildir İstişare ve seçim zaten yapılması gerekendir Lakin Kuran ile yönetim sağlanmaması küfürdür büyük bir zulüm bozgunculuk Allahın doğru yolunun engelleyiciliğidir
 • YücelYücel26 gün önce
  Allah akıl versin sana Milletin giydiğine yediğine karışırsınız birzamanlar başörtüsü şimdi mini dekolte Siz ne üretirsiniz ne işe yararsınızAllah belanızı versin
 • Kadında utanma olurKadında utanma olur26 gün önce
  Utanma yoksa birşeye yaramaz. Kocasının babasının öyle gezerken utanması lazım.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

19 Eylul 2019