• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

PKK/YPG’den Avrupa’ya DEAŞ tehdidi

Barış Pınarı Harekatı ile köşeye sıkışan Terör örgütü PKK/YPG’nin sözde siyasi uzantıları Avrupa’yı DEAŞ üzerinden tehdit etmeye başladı. Teröristlerin sivil uzantısı sözde Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Yürütme Kurulu Eş Başkanı İlham Ahmed, “DEAŞ mensupları, terörist faaliyetlerine devam etmek için ülkelerine geri dönecek” ifadeleriyle Avrupa’yı tehdit etti.

Yeniakit Publisher
2019-11-10 12:03:00 - 2019-11-10 12:03:38
PKK/YPG’den Avrupa’ya DEAŞ tehdidi

Türkiye’nin Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve Barış Pınarı Harekatları ile köşeye sıkışan terör örgütü PKK/YPG Avrupa’yı rehin tuttuğu DEAŞ’lı teröristleri ülkelerine göndermekle tehdit etti. Türkiye’nin terörle mücadelesinde kararlı duruşu karşısında ABD Başkanı Donald Trump’ın ABD askerlerini Barış Pınarı Harekat Bölgesinden geri çekmesi, Mehmetçiğin ve TSK destekli SMO’su askerlerinin harekata başlaması terör örgütü PKK/YPG’yi paniğe sevk etti. Terör örgütü PKK/YPG’nin siyasi uzantılarından sözde Demokratik Suriye Meclisi (MSD) Yürütme Kurulu Başkanı İlham Ahmed, Avrupa’yı tehdit ederek DEAŞ’lı teröristleri ülkelerine göndereceğini söyledi. Ahmed, “ABD’nin aldığı keyfi geri çekilme kararı çok büyük bir tehditle karşı karşıya kalmamıza neden oldu. Bu durum birçok DEAŞ mensubunun kaçmasına neden oldu ve örgüt mensupları, terörist faaliyetlerine devam etmek için ülkelerine geri dönecek” şeklinde konuşarak İngiltere başta olmak üzere, DEAŞ’a katılan tüm Avrupalı teröristlerin ülkelerini hedef aldı. Barış Pınarı harekatının durdurulması için adeta yalvaran Ahmed, DEAŞ mensuplarının bölgedeki kargaşayı fırsat bilerek sınırlardan Avrupa’ya kaçabileceğini belirterek ellerinde tuttukları Avrupalı teröristleri Avrupa ülkelerine gönderebilecekleri mesajını verdi.

Avrupalı askerleri kalkan olarak istiyorlar

ABD ve koalisyon güçlerinden umduklarını bulamayan terör örgütü PKK/YPG destekçisi sözde sivil toplum örgütleri bir taraftan Avrupa ülkelerinde Türkiye’yi karalama toplantı ve gösteriler düzenlerken, diğer taraftan da kendileri korumak için askeri destek istemeye başladılar. Yaklaşık 2 bin askere ihtiyaç duyulduğu belirtilirken Avrupalı askerleri Barış Pınarı Harekatı’na karşı kalkan olarak kullanmayı amaçlıyorlar.

Yeni Akit Gazetesi

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

Yorumlar

Karasakal vedat

Hepsi tiyatro baska bir sey deyil avrupa bu teroristleri suriyede kurtlere karsi kullaniyor avrupada turklere karsi kulaniyor hepsinin ayri ayri gorevi var hepsinin rolu baska ama ayni filmde oynuyorlar 
 • Yanıtla

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23