PKK'ya terör örgütü diyemeyen Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu HDP'ye selam çaktı!

Tunceli'nin Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, PKK'nın tuzakladığı patlayıcıların infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden Ayaz ve kardeşi Nupelda için yayınladığı mesajda, terör örgütü PKK'dan bahsetmeyip patlama demekle yetinmesi sonrası büyük tepki çekmişti. Maçoğlu, bugün yaptığı açıklamada, "Benim kazanmam HDP'nin kaybetmesi demek değil" diyerek PKK'nın siyasi uzantısına adeta selam çaktı.

19 Temmuz 2019 Cuma 01:48
PKK'ya terör örgütü diyemeyen Komünist Başkan Fatih Mehmet Maçoğlu HDP'ye selam çaktı!

Tunceli'nin Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, "Benim kazanmam HDP'nin kaybetmesi demek değil" diyerek HDP'ye resmen göz kırptı.

Fatih Mehmet Maçoğlu, seçimi HDP için kayıp olarak görmediğini belirterek "Seçim sürecinde takip ettiğiniz üzere sosyal medya üzerinden bir tartışma yürüttüler. Saldırılar da oldu. Esasen Fatih Maçoğlu kendisine yönelik saldırgan sözleri üzerine almaz. Maçoğlu sonuçta SMF adına bir faaliyet yürütüyor. Dolayısıyla tartışmaların esas odağında SMF vardır. Saldırıları da SMF'ye yapılmış olarak görürüz. Söylenen sözler açısından eğer doğru bir şey söylenmişse SMF çıkar özeleştiri verir, değilse düzeltir, gereken cevapları verir. Bu anlamıyla da dün de bugün de bundan sonra da bu tür durumlarda meseleyi bireyselleştirip karşılık vermeyi çok doğru bulan biri değilim. Doğru olan, kurumsal bakmaktır. Biz geldiğimiz gelenek itibarıyla dostlara bakış açısının ne olduğunun bilinciyle hareket ediyoruz. Dost kurumlarımızla tamamıyla bazı tali tartışmalar söz konusu olsa da esasa dayanan stratejik ittifaklar önemli, bunu önemsiyoruz. Bütün devrimci, demokrat dost kurumları ve gerçekten de demokratik alanda yasal mücadele içinde aydınlığa dair çalıma yapan bütün kurumları dost olarak görüyor ve dostça yaklaşıyoruz. Dostlarımızın da çalışmalarına, projelerine ve bizim çalışma alanlarımıza yapacağı katkılara, her şekilde açığız. Bunu deklare de etmişiz. Bu süreçte biz seçimi kazanmış olmayı kendi kazanımımız olarak görmeyiz, demokrasinin kazanımı, demokratların, aydınların, yurtseverlerin, bütün demokrasi güçlerinin kazanımı olarak görüyoruz. Bunu onlar için kayıp olarak görmüyoruz elbette" dedi.

TKP'den istifa mı ediyor?

Bu açıklamasının ardından 'TKP'den istifa mı edecek' yorumları yapılan Maçoğlu, "Şu anda biz bu platformun adayı olarak seçime girdik ve kazandık. İstifa konusunda ise, böyle düşünen çok az Dersimli var. Kurumum TKP ile ittifakı bozmayana kadar buradan istifa etme ihtimalim yok. Ahlaki olmaz. Ama gün gelir Dersim'de bu ittifak herhangi bir taraftan dolayı zedelenir, bozulursa o zaman farklı davranılır elbette. Buradan aday oldum, kazandıktan sonra "şuraya geçeyim buraya geçeyim" doğru gelmiyor bana" dedi.

Ölen çocukların faillerine PKK diyemedi

Tunceli'nin Komünist Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, dün attığı tweette PKK adını ve mayınlı tuzağı ifadesini kullanmayınca büyük tepki görmüştü. Gazeteci Nedim Şener Maçoğlu'na "Kimi patlayıcı terör örgütü PKK'nın yerleştirdiğini yazamıyor, kimi PKK'yı yazıp terör örgütü diyemiyor, kimi mayın diye yalan yazıyor. En kanlı siyaseti yapıp adına gazeteciilik diyorlar, "şiddet nereden gelirse gelsin" sahtekarlarıyla" diyerek tepki gösterdi.

Akit Youtube Kanalına Abone Ol

Haftanın Özeti

www.yeniakit.com.tr internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, röportaj, fotoğraf, resim, sesli veya görüntülü sair içeriklerle ilgili telif hakları Uğurlu Gazetecilik Basın Yayın Matbaacılık Reklamcılık Limited Şirketi’ne aittir. Bu içeriklerin iktibas hakkı saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilmeksizin iktibas olunamaz; hiçbir surette kopyalanamaz, yeniden yayıma konulamaz.
Haber Tarihi: 19 Temmuz 2019 Cuma 01:48

YORUM YAZ

 • Düzgün insan Düzgün insan 1 ay önce
  Askeriyenin dibi. yol yok. taşın üstünde bi patlıyıcı orman yok açık arazi yedi 24 saat heron dolalışıyor. acaba akşamları kim dolaşıyor orada cebinden düşürüyor da çocukların ölmesine sebep oluyor tabiki asker timler. Bırakın uzaktan yazıp atmayı ey zalim insanlar.
 • GOMİNST DÖVÜCÜGOMİNST DÖVÜCÜ1 ay önce
  KOMİNİZMDEN BİR MOK OLSAYDI KOSKOCA KOMİNİST ÜLKELER HEYKELLERİ İLE BİRLİKTE YIKMAZLARDI BU KENDİNE FLİMLER GİBİ SON GOMONİST YAZDIRMAK İSTİYOR
 • Yüksel41Yüksel411 ay önce
  At hırsızı herif;kim kimi parlatır veya cilalasın islam ile şereflenmeyen kim varsa canı cehenneme münafık ve kafirler için yaşasın cehennem.
 • AkilAkil1 ay önce
  Buda PKK ci aynı tas aynı hamam
 • Zıya Zıya 1 ay önce
  Aynı kaptan besleniyorlar hainler kökünüz cehenneme
 • analşılmazlaranalşılmazlar1 ay önce
  pkk da kominist bir örgüt. ona göre terör olabilir mi?? asıl soeun akitinbu yaramaz sahtekarları haber yapıp reklamını yapması. adam tirilyon verse bu haberi yaptıramaz. bedava reklam
 • TercanTercan1 ay önce
  Millet bu nedenle guvenmiyor bu sahtekarlara. Cana kiyan insan olamaz, hayvan hic olamaz.
 • konyalıkonyalı1 ay önce
  Bunlar böyledir içten pazarlıklı vatan hainleri ama selahattın demirtaşın yanına postalarlar hiç bir şey karşılıksız kalmaz akıllı olsun.
 • DadaşDadaş1 ay önce
  Halkmış halk çıy mış.....senden bir cacık olmaz iki gariban vatandaş katledilmiş bunu yakan kim kim olursa olsan hangi düşünce olursa olsun teröristtir
 • DermanDerman1 ay önce
  Bu belediye baskani kominist deniyor,pkk selam cakmis.anlamasi zor bir durum .pkk abd desdekcisi oldugunu biliyok kominist abd sevmez bunlarin alayi abd de formalitemi kominist gozukuyor Turkiyeye hainlik eden kimden olursa olsun dusmanliklari ayni.
 • Çukurova fatih'i Çukurova fatih'i 1 ay önce
  Sanada bu yakışır çakalsürüleri
 • hasanhasan1 ay önce
  soysuz dinsiz it....
 • Tetanos innesi furum la!Tetanos innesi furum la!1 ay önce
  Dayan Tuncelinin iğnecisi dayan; bu ülke sana muhtaç!
 • şenerşener1 ay önce
  götünüzle haber yapıyorsunuz
 • VatandaşVatandaş1 ay önce
  İçişleri bakanı bu PKK hayranını ne zaman görevden Alacak. Daha neyi bekliyor yahu.

Günün Özeti

Günün Karikatürü

24 Ağustos 2019