• İSTANBUL
 • İMSAK
  00:00
  GÜNEŞ
  00:00
  ÖĞLE
  00:00
  İKİNDİ
  00:00
  AKŞAM
  00:00
  YATSI
  00:00
 • 0.0
 • 0.0
 • 0.0

Perde nasıl yıkanır? Perde nasıl beyazlar?

Perde nasıl beyazlatılır, nasıl yıkanır? Beyaz perdeler her ev hanımının istediği görüntüdür. Perdedeki toz ve kiri temizlemek için hangi yöntemlerin kullanılması gerektiğini sizler için derledik. Peki ama beyaz perde nasıl ve kaç derecede yıkanır? Perde beyazlatma tüyoları, perde beyazlatma önerileri ve perde yıkama detayları...

Yeniakit Publisher
2020-04-09 14:29:00 -
Perde nasıl yıkanır? Perde nasıl beyazlar?

Perdeler evin süsü olarak en görünen yerde sergileniyor adeta. Sıklıkla tozlanan ya da hava şartlarından dolayı kirlenen perdelerin beyazlaması için ev hanımları binlerce yöntem deniyor. Peki ama perdeler nasıl beyazlar? Bembeyaz perde için perde yıkama tüyoları, önerileri ve perde yıkama derecesini haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

Tüllerinizi hiçbir zaman yüksek derecelerde yıkamayın. Özellikle çok işlemeleri olan ve renkli olan perdeleri. 30-40 derece, perdelerin yıkanması için yeterli derecedir.

BULAŞIK MAKİNESİ KAPSÜLÜ

perde nasıl neyle yıkanır?

Bulaşık makinesi kapsülüyle yıkadığınız perdeler ilk günkü gibi bembeyaz olacaktır. Perdeleriniz çok tozluysa ilk önce 30 derecede en kısa program ve en düşük devirde yıkayıp tozun arınmasını sağlayın. Ardından bulaşık makinesi kapsülünü perdelerinizin arasına koyun. 40 derecede en fazla 600 devirde yıkayın. Islak şekilde asarak düzelmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz hazır.

KARBONAT

perde nasıl neyle yıkanır?

Deterjan gözüne 2 çorba kaşığı karbonat koyun ve normal yıkama ayarlarında çalıştırın. İsterseniz karbonatı yıkama esnasında da atabilirsiniz.
Perdenizin normal yıkadığınız dan daha farklı bir şekilde temizlediğini görünce gözlerinize inanamayacaksınız. Evde karbonatınız yoksa kabartma tozu da kullanabilirsiniz fakat iki kat ölçü kullanmalısınız.

BEYAZ SABUN RENDESİ

perde nasıl neyle yıkanır?

Katı banyo sabunlarını rendenizin kalın kısmıyla rendeleyin. Perdelerinizin içine 1 yemek kaşığı ekleyin. 40 derecede yıkarken yarım saat sonra makinenizi beklemeye alın, ardından devam etmesini sağlayın. Bembeyaz perdeleriniz mis kokularıyla odalarınızı süslemeye hazır.

SİRKE

perde nasıl neyle yıkanır?

Bir çay bardağı sirkeyi deterjan gözüne ekleyin ve 30-40 derecede perdeleri yıkayın. Durulandıktan sonra hemen perdeleri ütüleyin ve asın. Koku kalmayacağına emin olabilirsiniz.

TOZ ŞEKER

perde nasıl neyle yıkanır?

Yine aynı yöntemle tozlu perdeler için ön yıkama yapıp durulayın. Bu sefer çamaşır makinenizin deterjan gözüne 3 yemek kaşığı toz şeker ilave ederek 40 derecede yıkayın. Bu yöntemde bembeyaz perdelerinizin olmasını sağlayacak.

SODA

perde nasıl neyle yıkanır?

Sodayla perde yıkamak biraz meşakkatli olabilir. Öncelikle geniş bir kabın içerisine perdelerinizi alın ve üzerine gelecek kadar su ekleyin. Üzerine soda ekleyip bir gece bekletin. Süzülen perdeleri makineye yerleştirip durulayın.

 

Haberle ilgili yorum yapmak için tıklayın.

WhatsApp İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23

Bip İhbar Hattı

Yaay İhbar Hattı

+90 (553) 313 94 23